Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kontaveidi teenistus napilt Kanepi omast suurem

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Eesti naiste tennise esireket Anett Kontaveit. | FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti särava tennisehooaja lõpetab Eesti Meedia Tennis Cup, kus 21. novembril lähevad vastamisi Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi. Mõlemal eestlannal on selja taga mälestusväärne hooaeg ning on puhtalt maitse küsimus, kumma hooaega pidada edukamaks – kes eelistab edu suurel slämmil, kes stabiilset edu WTA turniiridel.

Tänavu WTA andmetel 503 278 USA dollarit auhinnaraha (tennisemaailmas on see edetabelikoha kõrval teine objektiivne tulemuse hindamise vahend – toim) teeninud Kaia Kanepi võitis kolm ITFi turniiri ja jõudis USA lahtistel veerandfinaali. Maailma edetabelis on ta tõusnud 630. kohalt 100. positsioonile.

Kaia Kanepi teekond tagasi tipptennisesse algas tänavu juunis, mil ta võitis Saksamaal Essenis ITFi tenniseturniiri. Wimbledoni kvalifikatsioonis jäi piiriks üks võit, Bukaresti WTA turniiril ei tulnud sedagi. Pärnus võitis Kanepi kodupubliku ees ITFi turniiri ja sõitis siis USA lahtistele, kus võitis seitse mängu järjest (kolm kvalifikatsioonis ja neli põhiturniiril) ning jõudis veerandfinaali.

Kogu tennisemaailma tähelepanu koondus hetkeks eestlannale, sest viimati jõudis mõni naistennisist läbi kvalifikatsiooni veerandfinaali 36 aastat tagasi. Kaheksa parema seas tunnistas Kanepi hilisema finalisti Madison Keysi paremust. «Muidugi ma võtnuks selle tulemuse vastu, kui keegi enne turniiri pakkunuks,» sõnas Kanepi.

21-aastase Kontaveidi tänavune teenistus on Kanepi omast veidi suurem: 598 203 USA dollarit. Kuigi nelja suure slämmi turniiri peale sai ta vaid kolm võitu, jõudis ta koguni kolmel WTA-turniiril finaali. Kaotusi tuli kaks (Bielis ja Gstaadis), võite üks (s’Hertogenbosch).

Lisaks tuleb kindlasti esile tuua kevadisi Stuttgarti ja Rooma turniire. Stuttgartis võitis Kontaveit koos kvalifikatsioonis peetud matšidega kuus kohtumist ning tee tõusis püsti alles veerandfinaalis, kus tuli vastu võtta 3:6, 4:6 kaotus Maria Šarapovalt. Kaheksa parema sekka jõudis Kontaveit ka Roomas, kus  kaotas 2:6, 4:6 praegusele maailma esinumbrile Simona Halepile. Enne seda, turniiri avaringis oli eestlanna aga alistanud toonase maailma esireketi Anqelique Kerberi 6:4, 6:0. WTA edetabelis oli Kontaveit aasta alguses 121. ja parimal hetkel 27. kohal. Praegu on tema päralt 34. positsioon.

* * *

Eesti suurepärane tenniseaasta kroonitakse 21. novembril Saku Suurhallis, kui Eesti Meedia Tennis Cup matšis kohtuvad Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi. Auhinnafond on 80 000 eurot – 50 000 võitjale ja 30 000 kaotajale. Tule ja ela harukordsele võistlusele kohapeal kaasa! Osta pilet Piletilevist!