Taani purustas Iirimaa ja pääses MM-finaalturniirile

Christian Eriksen (number 10)
Christian Eriksen (number 10) Foto: Peter Morrison/AP

Teisipäeva õhtul selgus viimane jalgpalli maailmameistrivõistlustele pääsev Euroopa koondis, kui Dublinis teenis play-off seeria korduskohtumises Iirimaa vastu 5:1 võidu Taani. Loe täpsemalt Postimehe blogist.

Iirlased alustasid kohtumist suurepäraselt, sest haarasid juhtohjad juba viiendal minutil. Taani kaitsja eksimuse kasutas osavalt ära Shane Duffy, kes peaga palli üle Taani väravasuul seisnud Kasper Schmeicheli suunas.

Puhkama mindi siiski külaliste eduseisus: 29. minutil lõi nurgalöögi järgses olukorras postipõrkest palli väravasse Andreas Christensen, vaid kolm minutit hiljem tegi seda sama latipõrke abil Tottenham Hotspuris igapäevaleiba teeniv Christian Eriksen.

Iirlased tegid teiseks poolajaks kaks vangerdust, kui mängu sekkusid Wesley Hoolahan ja Aiden McGeady, kuid nemad ei suutnud mängu muutust tuua. Hoopis Taani oli meeskond, kes väravate üle rõõmustas: Erikseni tabamused 63. ja 74. minutil kindlustasid taanlastele koha finaalturniiril. Lõppskoori vormistas 90. minutil penaltist Nicklas Bendtner.

Kuna avakohtumine Kopenhaagenis lõppes väravateta viigiga, pääses kahe mängu kokkuvõttes koondtulemusega 5:1 Venemaal toimuvale maailmameistrivõistlustele Taani.

2018. aasta MM-finaalturniirile pääsenud Euroopa koondised: Venemaa (korraldajamaa), Belgia, Saksamaa, Inglismaa, Hispaania, Poola, Island, Serbia, Portugal, Prantsusmaa, Šveits, Horvaatia, Rootsi ja Taani.