FIS avaldas Sildaru vigastuse üle kahetsust

TALLINN, EESTI 15OCT17. Pildil Kelly Sildaru tl/Foto Tairo Lutter/POSTIMEES

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) avaldas oma koduleheküljel Cardrona MK-etapi Kelly Sildaru vigastuse üle kahetsust ning viitas, et tiitlikaitsja Dara Howell (Kanada), Giulia Tanno (Šveits) ja Maggie Voisin (USA) jäävad kõva konkurendita.

Sildaru kukkus Uus-Meremaal rennisõidutreeningul oktoobri lõpus ning vigastas põlve ristatisidet. Kodus arstidega diskuteerinuna otsustas Kelly karjääri kasuks ja loobus seega variandist proovida katkise põlvega 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiamängudel võistelda.

«Ma ikkagi tahtsin ise operatsioonile minna. Sest isegi kui saanuksin katkise sidemega edasi sõita, löönuks mul peas kogu aeg ette, et see põlv on sul katki. Ma pean põlve hoidma. Mõtlesin, et olen nii noor, et ei ole mõtet ennast veel rohkem ära lõhkuda, kui juhuslikult peaksin uuesti kukkuma,» rääkis Kelly eile õhtul Kanal 2 saates «Radar» .

Et ristatisideme taastamine oleks võimalikult kiire, otsustati mitte tekitada kasvueas 15-aastasele sportlasele uue haava näol teist lihasvaegust, vaid siirati põlveside doonorilt, kelleks sai Kelly ema.

«Pakuti välja, et Kelly taastamine oleks kiirem ja parem nii. Ja kõige efektiivsem selleks oleks kasutada vanema oma,» sõnas Sildaru isa Tõnis telesaates.

Tagasi üles