TTÜ korvpallimeeskond sai Balti liigas hävitava kaotuse

Kris Ilves
TTÜ korvpallimeeskonna peatreener Rait Käbin.
TTÜ korvpallimeeskonna peatreener Rait Käbin. Foto: ARDI TRUIJA / PÄRNU POSTIMEES/

TTÜ korvpallimeeskond tunnistas võõral väljakul Balti liiga kohtumises Leedu meeskonna Pieno Zvaigzdesi 75:51 paremust.

Võõrustajad alustasid matši 4:0 spurdiga. TTÜ suutis mänguseisu viigistada, kuid seejärel tegid leedukad märkimisväärse vahe sisse ja võitsid avaveerandaja 24:8. Puhkepausile mindi väljakuperemeeste 43:24 eduseisul.

TTÜ kaotas kolmanda veerandaja 14:18 ning ei suutnud imelist tagasitulekut teha ka viimasel veerandajal. Viimane 10-minutiline periood lõppes Pieno Zvaigzdesi ühepunktilise (14:13) võiduga.

TTÜ resultatiivseimaks osutus 15 punkti visanud vahetusõpilane Levan Maskhulia, Tõnis Peil lisas 13 silma ning noppis koguni 18 lauapalli. Võitjate parim skooritegija oli 13 punktiga Ignas Fiodorovas.

Turniiritabelis on mõlemad meeskonnad pidanud neli kohtumist: Pieno Zvaigzdes pole veel kaotusekibedust tundnud, TTÜ meeskonnal on kirjas kaks võitu ja kaks kaotust.