Venemaa sõdib WADA otsusele vastu

RUSADA.

FOTO: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AP/Scanpix

Venemaa olümpiakomitee esimees Aleksandr Žukov ütles, et Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) otsus ei tohiks mõjutada kuidagi «puhaste» Vene sportlaste osalemist Pyeongchangi taliolümpiamängudel.

Rahvusvaheline Antidopinguagentuur (WADA) teatas sellel nädalal, et Venemaal sportlasi testiv RUSADA tegevus ei ühti jätkuvalt nende koodeksiga ning ei taastanud nende liikmelisust. Otsus võib tuua kaasa Venemaa koondise kõrvalejätmise eelseisvatelt Pyeongchangi taliolümpiamängudelt Lõuna-Koreas, kuid Žukov seda ei usu.

«Siin ei ole mingit sidet. Kõik WADA nõukogus esinenud rääkisid, et Vene sportlased, kes ei ole dopinguga vahele jäänud, peavad võistlustele pääsema,» ütles Žukov.

Seejuures juhtis ta tähelepanu, et sedapuhku ei teinud WADA eraldi pöördumist Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) poole, palvega keelata Vene sportlastel olümpial osaleda nagu Rio de Janeiro olümpiamängude eel. «Venemaa arvestab sellega, et «puhtad» sportlased pääsevad olümpiale,» ütles Žukov.

Interfaxi küsimusele, kas ta peab WADA otsust poliitiliseks, kostis Žukov: «Jah, sest kõik RUSADA nõudmised on täidetud.»

«Tõkete säilitamine, nagu nõudmine tunnistada Richard McLareni ettekannet, samuti esitada Vene uurimiskomitee pitseeritud dopinguproovid, ei ole kuidagi RUSADA tegevusega seotud ja on täidetamatud,» rõhutas Žukov.

ROKi teatel langetab Venemaa osalemise otsuse olümpiaorganisatsiooni täitevkomitee ning selle avaldab ROKi president Thomas Bach 5. detsembril Eesti aja järgi õhtul kell 19.30 algaval pressikonverentsil. ROKi täitevkomitee arvestab otsust langetades kahe raportiga, mille koostamine hetkel veel käib.

Üks ROKi erikomisjon uurib Sotši taliolümpiamängudel võistelnud Venemaa sportlaste dopinguproove ja -rikkumisi, teine komisjon Venemaa riiklike institutsioonide seotust dopingujuhtumitega. 

Tagasi üles