Porzingisele võit, vaid kolm punkti visanud Markkanenile saun

Viljar Voog
Tee või tina, aga Utah Jazzi vastu ei läinud Lauri Markkaneni visked üldse korvirõngast läbi. Foto: Rick Bowmer/AP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA tegi möödunud ööl oma karjääri kasinaima esituse soomlane Lauri Markkanen. Oma debüüthooaja parimas mängus 26 punkti visanud ning esimese 11 matši peale keskmiselt 15,3 silma toonud Markkaneni arvele jäi Utah Jazzi vastu 24 minutiga üksnes kolm punkti ja seitse lauapalli. Tema kodumeeskond Chicago Bulls sai võõral väljakul ülikindla 80:110 kaotuse.

Jazzi jaoks oli tegu hooaja kaheksanda võiduga 11 kaotuse kõrvale. Bulls jätkab sügist aga äraütlemata niru hooaega – võidetud on seni kolm ja kaotatud 13 matši. Võõrsil on sealjuures võidurõõmu tuntud 10 kohtumisest vaid korra.

Soomlasest palju paremini käis meie lõunanaabri Kristaps Porzingise käsi. 22 punkti visanud lätlane ei olnud küll seekord New York Knicksi resultatiivseim mängumees – selle rolli täitis 38 silmaga Tim Hardaway – kuid Knicks alistas siiski 108:100 Toronto Raptorsi. Porzingis noppis 35 minutiga ka 12 lauapalli ehk sai kirja topeltduubli.

Knicks on nüüd koduväljakul võitnud üheksa kohtumist ja pidanud kaotusekibedust tundma kolmes. Kogu hooaja peale on meeskonnal koos 10 võitu ja seitse kaotust, millega hoitakse idakonverentsis viiendat kohta.

Liiga liidrina jätkab Boston Celtics, kelle 16-mänguline võitudeseeria sai läinud ööl järsult otsa. Goran Dragici 27 ja Dion Waitersi 26 punkti vedasid kodusaalis mänginud Miami Heati 104:98 võidule. Sealjuures suutis Celtics niigi viimase veerandi võita 35:25, aga mängu sellega tagasi tulla ei õnnestunud.

Üks märkimisväärne tulemus möödunud ööst veel: Russell Westbrook viskas 34 punkti, võttis 10 lauapalli ning andis üheksa resultatiivset söötu, kui Oklahoma City Thunder oli 108:91 parem Golden State Warriorsist.