Vanuatut võideti kannatlikkusega

Frank Liivak.
Frank Liivak. Foto: Eesti Jalgpalli Liit / Sander Jürjens

JALGPALL. Palavus, reisikurnatus, pehmelt öeldes tagasihoidlikud tingimused ja kohalikust kultuurist tingitud omapärad saadavad Eesti jalgpallikoondist Okeaania-turneel nii väljakutel kui ka nende kõrval. Sellest hoolimata on eestlastel kirjas kahest mängust kaks võitu, Eesti aja järgi ööl vastu neljapäeva alistati 1:0 Vanuatu.

Mängu ainsa värava löönud Frank Liivak tõdes alaliidu vahendusel antud lühiintervjuus, et võõrustajad olid pisut tugevamad kui eelmine vastane Fiji. «Esimesed 20 minutit oli paras ehmatus, jooksime palli järel,» kirjeldas Liivak vastaste aktiivset algust. 29. minutil õnnestus tal endal aga Vanuatu rünnakuindu tabamusega jahutada.