Kilp tegi Ruka MK-etapil karjääri parima tulemuse

Marko Kilp.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Suusatamise maailmakarika hooaja avaetapil Rukas jõudis sprindivõistlusel poolfinaali Marko Kilp, MK-punkte teenis ka Raido Ränkel, kes pääses veerandfinaali.

Veerandfinaalis teenis Kilp Lauri Vuorineni järel 0,06-sekundilise kaotusega teise koha. Ränkel oli oma veerandfinaalis kolmas, kaotades sõidu võitnud Federico Pellegrinole 3,22 sekundiga. Teda edastas veel ka Šveitsi esindav Jovian Hediger.

Poolfinaalis oli Kilp samas sõidus Pellegrino, Vuorineni, Hedigeri, Sondre Turvoll Fossli ja Aleksandr Bolušunoviga. Eestlane juhtis pikalt võistlust, ent lõputõusul läksid teised oma teed. Kilp lõpetas sõidu viimasena, kaotades võitjale Pellegrinole 7,44 sekundiga.

Ühtlasi tegi Kilp oma karjääri parima tulemuse MK-etapilt, teenides 11. koha. Tema senine parim tulemus MK-etapilt oli 13., mille ta sõitis välja mullu samuti Rukal. Ränkeli lõppkohaks jäi 15.

MK-etapi võitis norrakas Johannes Høsflot Klæbo, teine oli tema kaasmaalane Pål Golberg (+1,35) ning kolmes rootslane Calle Halfvarsson (+4,03).

Naistest võidutses Rukal rootslanna Stina Nilsson, kes edestas finaalis teise koha teeninud Sadie Bjornseni (+0,24) ja kolmanda koha teeninud Julia Belorukovat (+0,91).

KVALIFIKATSIOON

1,4 kilomeetri pikkuse distantsi läbis kiireimini norrakas Johannes Høsflot Klæbo. Kilp kaotas talle eestlastest parimana 7,34 sekundiga, Ränkelil kogunes kaotust 8,69 sekundit. Kvalifikatsiooni pingereas tähendas see vastavalt 18. ja 25. kohta.

Kolmanda eestlasena kvalifikatsioonis osalenud Karel Tammjärv kaotas Klæbole juba 13,37 sekundiga, mis tähendas 71. kohta. 

Kokku startis hooaja avavõistlusel 129 suusatajat.

Naiste sprindi kvalifikatsiooni kiireim oli rootslanna Ida Ingemarsdotter. Üllatuslikult ei pääsenud 30 parema sekka ei Marit Bjørgen, Maiken Caspersen Falla ega Heidi Weng.

Tagasi üles