Talihärmil jäi Östersundis punktikohast puudu vaid paarkümmend sekundit

Johanna Talihärm

FOTO: Tairo Lutter

Östersundis peetud laskesuusatamise MK-etapil sai Johanna Talihärm naiste 15 km distantsil 45. koha, punktikohast jäi lahutama vaid 21,1 sekundit. Neljas tiirus eksis Talihärm kahel korral.

Regina Oja kogus tiirudest neli trahviminutit ja lõpetas 102 naise seas 91. kohal. Esikoha võttis valgevenelanna Nadežda Skardino, norralanna Synnøve Solemdal kaotas talle vaid 2,9 ja ukrainlanna Julia Džõma 12 sekundiga. Kogu esikolmik pääses tiirudest puhaste paberitega.

«Võrreldes pühapäevaga sai tõesti natuke paremini tehtud, enesekindluse tagasisaamine oli kõige tähtsam ja see õnnestus,» lausus Talihärm pärast võistlust ETV otse-eetris. Eesti laskesuusatajate treener Indrek Tobreluts lubas punktikoha puhul ära ajada ette kasvatatud vuntsid ja see on ka ainus põhjus, miks Talihärmil tänane punktikohale mittejõudmine pisut kripeldama jääb. «Üritasin juba Indrekut ära rääkida, et äkki ikka ajaks selle vuntsi maha, selles mõttes on kahju, aga muidu paar kohta siia-sinna ei ole hullu. Raja peal oli palju toredam teistest mööda sõita kui olla see, kellest mööda sõidetakse. Tean juba, et 90. koht ei anna mulle mitte midagi, lähen sõitma alati punktikohale,» lubas Talihärm.

Talihärm kaotas võitjale 3.57,9 ja Oja 8.43,7. Haigestunud Kadri Lehtla täna ei startinud.

Tagasi üles