MK-sarjas avavõistlusega mulluse parima tulemuse ületanud Talihärm olümpiale ei mõtle

Johanna Talihärm.

FOTO: Tairo Lutter

Eesti laskesuusanaiste möödunud hooajast saaks stsenaariumi korralikule õudusfilmile. Vorm oli kehv, sest sportlasi segasid mitmeid haigused, mille väljaravimisest polnud aga juttugi, sest naiskonnale Pyeongchangi olümpiapileti püüdmiseks tuli käia igal võistlusel. Lõpuks jäi aga OM-pääse sama kättesaamatuks kui mõne sportlase punktikoht. Talve parimaks naiseks krooniti lõpuks Johanna Talihärm, kelle parim tulemus MK-sarjas oli 55. koht.

Uue talve alguses on õnneks põhjust heakskiitvalt noogutada. Talihärm näitas Östersundi MK-etapil 15-kilomeetrisel individuaalvõistlusel viisakat suusakiirust ja lõpetas kahe möödalasu ja trahviminutiga lõpuks 45. kohal. Kohe esimese võistlusega ületas ta 10 positsiooniga mulluse tipptulemuse.

«Eelmine aasta läks paljuski selle nahka, et olin pidevalt väsinud ja ei puhanud end välja. Loodame, et tänavu läheb siit terve hooaeg paremini edasi ja ma ei jää auku nii kinni nagu mullu,» sõnas Talihärm. Möödunud aastale tagasi mõeldes lisas ta: «Kunagi ei ole lihtne esineda kehvemini, kui enda ootused. Treeningud ja töö on igal aastal tehtud, aga tasu jääb saamata. See ei ole kõige lihtsam tunne. Aga sportlastena peame täpselt samamoodi, kui head, üle elama ka rasked hetked. Õnneks on kõrval olemas sellised inimesed, kes toetavad, ükskõik mis juhtub. Pere, lähedased ja sõbrad – nende tugi on sellistel hetkedel väga oluline.»

Nüüd on hooajale tubli algus pandud ja järgmine start ootab ees juba reedel, kui Östersundis on kavas sprindidistants. Punktikohta Talihärm lubama ei hakka: «Ma mõtlen sellele, kuidas kiiresti suusatada ja täpselt lasta. Mida protokoll näitab, seda vaatame pärast võistlust. Selle üle mul ju mingit kontrolli ei ole, kuidas teised võistlevad. Mina saan kontrollida vaid seda, mida ise teen.»

Kuigi naiskonnaga jäi eestlannadel olümpiapääse lunastamata, püsib lootus, et üks meie naislaskesuusataja Pyeongchangis siiski stardib. Kuigi koht pole veel kindel, ütleb loogika, et olümpiale pääsev eestlanna peaks olema just Talihärm.

«Olümpiani on veel mitu kuud aega ja tuleviku peale mõtlemine mind praegu ei aita. Pigem aitab mind, kui keskendun sellele, mida parasjagu rajal või tiirus teen,» rääkis piiga ise, et tema selles küsimuses pead ei vaeva. «Oleme praegu teinud kaks võistlusstarti ja vähemalt 20 on veel ees, nii et sellest on veel vara rääkida.»

Tagasi üles