Johanna Talihärm: liiga vara veel olümpiale mõelda

Johanna Talihärm.

FOTO: Tairo Lutter

LASKESUUSATAMINE. Eesti laskesuusanaiste möödunud hooajast saaks korraliku õudusfilmi stsenaariumi. Vorm oli kehv, sest sportlasi segasid haigused, mille väljaravimisest polnud juttugi, sest naiskonnale Pyeongchangi olümpiapileti püüdmiseks tuli käia igal võistlusel. Lõpuks jäi aga OM-pääse sama kättesaamatuks kui mõne sportlase punktikoht. Talve parimaks naiseks krooniti lõpuks Johanna Talihärm, kelle parim tulemus MK-sarjas oli 55. koht.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Uue talve alguses on õnneks põhjust heakskiitvalt noogutada. Talihärm näitas Östersundi MK-etapil 15-kilomeetrisel individuaalvõistlusel viisakat suusakiirust ja lõpetas kahe möödalasu ja trahviminutiga lõpuks 45. kohal. Kohe esimese võistlusega ületas ta 10 positsiooniga mulluse tipptulemuse.

«Eelmine aasta läks paljuski selle nahka, et olin pidevalt väsinud ega puhanud end välja. Loodame, et tänavu läheb siit terve hooaeg paremini edasi ja ma ei jää auku nii kinni nagu mullu,» sõnas Talihärm. Möödunud aastale tagasi mõeldes lisas ta: «Kunagi ei ole lihtne esineda kehvemini kui enda ootused. Treeningud ja töö on igal aastal tehtud, kuid tasu jääb saamata. See ei ole kõige lihtsam tunne. Aga sportlastena peame täpselt samamoodi kui head üle elama ka rasked hetked. Õnneks on kõrval olemas  inimesed, kes toetavad, ükskõik mis juhtub. Pere, lähedased ja sõbrad – nende tugi on sellistel hetkedel väga oluline.»

Tagasi üles