Mutko tõmbas jalgpalli MMi dopinguskandaali

Vitali Mutko ei jätnud jalgpalliteemalisel pressikonverentsil arutamata ka Venemaa dopinguskandaali.

FOTO: SERGEI KARPUKHIN/REUTERS/SCANPIX

Moskvas loositi täna tuleva-aastase jalgpalli MMi alagrupid. Pidulik tseremoonia on suur teineteise õnnitlemine ja õlalepatsutamine, kus igapäevapoliitikaga väga pistmist ei ole. Venemaa jalgpalliliidu juht ja riigi asepeaminister Vitali Mutko ei suutnud aga ürituse eelsel pressikonverentsil keelt hammaste taga hoida.

«Me ei tea, mida ROK otsustab. Loodetavasti pääseb kaine mõistus maksvusele,» vahendab Inside the Games Mutko sõnu.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee täitevkomitee langetab 5. detsembril otsuse, kas riiklikus dopinguprogrammis süüdistatud Venemaa koondis saab osaleda talvistel Pyeongchangi olümpiamängudel.

«On olemas harta, ROKi harta. Me usume süütuse presumptsiooni ja see on põhimõte, mis ei ole kellegi poolt valideerimist leidnud,» pahandas Mutko. «Tundub, et tänapäeval on moes kollektiivne karistamine.»

Venemaa OMil osalemise kohal ripub kirves, sest tunnistused ja uuringud on tagantjärele paljastanud nende sportlaste massilise dopingu kasutamise Sotši mängudel. Idanaabreid on süüdistatud suisa riiklikult toetatud dopinguprogrammi olemasolus.

«Ma lähen hea meelega iga kohtu või distsiplinaarkomitee ette, kuhu iganes ja räägin rõõmuga, et siin riigis ei ole olnud ja ka ei tule kunagi mingit riikliku dopinguga seotud programmi.

Meil ei ole selleks vajadust ja me ei ole seda kunagi teinud,» rääkis Mutko, kes Sotši mängude ajal oli ametis riigi spordiministrina. «Me mängime reeglite järgi.»

Üle kümne minuti kestnud monoloogi jooksul ajakirjanikele oma mõtteid jaganud Mutko rõhutas, et karistada tuleks vaid neid sportlasi, kes ka reaalselt on andnud positiivse dopinguproovi. «Miks te Venemaad maha tallate?» küsis poliitik.

Pressikonverentsil osales ka FIFA president Gianni Infantino, kes jäi oma sõnavõtus ROKi teemal napisõnaliseks. «Me räägime siin MMist, mitte olümpiamängudest,» lubas šveitslane, et ROKi otsus kuidagi jalgpalliturniiri ei puuduta.

Tagasi üles