Eesti koondislaste koduklubid leppisid väravaterohkes mängus viiki

Kris Ilves
Ken Kallaste (palliga) koduklubi Kielce Korona hoiab Poola kõrgliigas kolmandat positsiooni. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Jalgpalli Poola meistrivõistlustel läksid vastamisi Sergei Zenjovi leivaisa Krakowi Cracovia ja Ken Kallaste tööandja Kielce Korona. Krakowis toimunud kohtumine lõppes 2:2 viigiga.

Cracovia asus kohtumist üheksandal minutil Javi Hernandezi väravast juhtima, kuid kümmekond minutit enne poolajavilet seadis viiginumbrid tabloole Marcin Cebula. Teise poolaja alguses taastas väljakuperemeeste eduseisu esimesele väravale eeltöö teinud Krzysztof Piatek, kuid kõigest kaks minutit hiljem vormistas lõppseisu Radek Dejmek.

Zenjov jälgis kogu kohtumist vahetuspingilt, algkoosseisus alustanud Kallaste vahetati puhkama 77. minutil.

Konstantin Vassiljevi kodumeeskond Gliwice Piast mängis pühapäeval 0:0 viiki Poznani Lechiga. Vassiljev viibis väljakul kõik 90 minutit.

30 punkti kogunud Korona hoiab 18 vooru järel 16 meeskonna konkurentsis kolmandat kohta. Cracovia paikneb 19 silmaga 12. positsioonil, ühe punkti vähem noppinud Piast 15. tabelireal. Põhihooaja järel tehakse tabel pooleks: esimesed kaheksa mängivad omavahel tiitli eest, kaheksa tagumist heitlevad liigasse püsimajäämise nimel.