Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kairys tuli CVd täiendama, mitte meie korvpalli arendama

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kalevi peatreener Donaldas Kairys. | FOTO: vtb-league.com

Viimase kahe nädala suursündmus oli meie korvpallis kahtlemata Kalevi treenerivahetus. See oli oodatud käik, pole küsimustki. Aga kas see ka hea käik oli, näitab aeg. Uus peatreener Donaldas Kairys on natuke Alar Varraku moodi, vähemalt mulle tundub nii. Ta püüab kõigi mängijatega hästi läbi saada. Teoorias ongi ta kindlasti kõva, aga väga erilisi tulemusi pole tal peatreenerina veel ette näidata. On selge, et kui üks leedulane on väga hea treener, siis ei lõikaks ta aastaid CSKAs ja Himkis videoid. Küllap näitab midagi ka see, et Kairys oli hiljuti pikalt tööta. Samas oli tema esimene mäng Ühisliigas Kalevi treenerina ju igati kihvt. CSKAga mängides möllasime kolm ja pool veerandit nagu võrdne võrdsega.

Meie vanematel välismängijatel suurde korvpalli enam eriti asja pole, aga meil siin Kalevis on nad ühise löögirusikana võimelised kõvemaid satse üllatama. Isaiah Briscoe on muidugi erand. Temas on materjali küllaga, aga miinuspoolele jääb mõttetegevus. Kui ta oleks veidi teravam pliiats, mängiks ta koos oma nõbu Kyrie Irvinguga Boston Celticsis. Aga kui ta Eesti naistega liiga palju kurameerima ei hakka ja end narkotsist eemal hoiab, on ta aasta-kahe pärast ikkagi mängumees.

Mind huvitab seegi, milliseks kujuneb Kairyse käe alla eestlaste roll. Leedulane ei tulnud siia meie korvpalli arendama, vaid oma CVd täiendama ehk võite koguma. CSKA vastu mängitas ta küll kõiki mehi, aga tulevikus hakkavad tagaliinis mängu vedama peamiselt ilmselt Briscoe ja Mirkovic. Ma ei tea, kui palju oskab Kairys näiteks Sten Soku mängujuhtimist ja otsustavust hinnata. Pigem vaatab ta, et Sokk on suureks mänguks füüsiliselt liiga nõrk, ja jätab ta kõrvale. Sama lugu on Martin Dorbekuga. Kõva kaitsespets küll, aga tema rünnak jääb ikkagi Mirkovici omale kõvasti alla. Ja vaevalt võtab Kairys oma südameasjaks Dorbeku rünnakut arendada. Janari Jõesaare enesekindlus aga kaob ilmselt täiesti, kui tema mänguaeg mõnele minutile kahaneb.

Matthias Tassi ümber käib nüüd nii kõva kära, nagu läheks ta Barcelonast Madridi Reali, mõistad sa. Mina ei teagi kohe, mis selle Kalevist TTÜsse siirdumise plaani kohta öelda. See mees tuletab mulle juba Jõesaart meelde. Temal oli ka kogu aeg üks suur tõmblemine vasakule ja paremale. Jõesaarel hakkasid jamad pihta USAst. Seejärel jäi Raplaga diil pooleli. Siis tuli ta meile Rakverre, aga minu juures talle ka ei meeldinud. Praegu võiks ta vabalt Tartus mängida 36 minutit ja olla põhimees. Aga ei, läks kiirelt edasi Kalevisse.

Ma arvan, et kui Tass väga kõva vend oleks, siis poleks ta esiteks Prantsusmaalt ära tulnud. Ma ei tea neid telgitaguseid, aga Alar Varrak kindlasti tõmbas teda Kalevi poole. Ja võib-olla tahab Varrak nüüdki, et ta läheks TTÜsse. Minu arvates võiks ta vabalt hoopis Tartus mängida ja seal lammutada!

Aga koondisemängud jäid samuti viimase kahe nädala sisse. Läkski nii, nagu ennustasin: Iisraeli käest saame tappa, aga Suurbritanniat hammustasime. Kogu brittide aur läks Kreeka mängu peale, mille nad napilt kaotasid. Pärast seda tundus neile, et Eesti üle tuleb võit möödaminnes, aga nii ei läinud. Nad olid selgelt närvis, kui nägid, et hakkavad mängu kaotama. Meie omadest pani Janar Talts vingelt, kuigi Eesti koondise edu sõltub ikkagi pigem tagaliinist. Mängus brittidega sai kolmik Martin Paasoja, Tanel Kurbas ja Rait-Riivo Laane suurema rolli – nad tõid mängu teravust. Paasoja esitus oli ju eriti vägev!

Lõpetuseks, üks minu vaieldamatuid lemmikmängijaid Sten Olmre avaldas oma luulekogu. Sattusin juhuslikult tema intervjuud televiisorist vaatama. Jutt oli ju jumalast õige – kogu selle nutivärgiga ongi liiale mindud – ja ma seadsin kohe sammud Rakvere Põhjakeskuse poole ning tellisin endale selle raamatu koju. Ütleme nii, et failid on tal peas õiges kohas. Peaasi, et liiga palju kirjutama ei hakka, vaid pallimängule ka ikka aega jääks.

Tagasi üles