Veideman Udine peatreenerist: kui itaallasel sütik tööle läheb, siis...

Rain Veideman (vasakult esimene) meeskonnakaaslastega.

Eesti korvpallikoondislase Rain Veidemani (26) leivaisa Apu Gsa Udine hoiab Itaalia esiliigas seitsme võidu ja kolme kaotusega 16 meeskonna konkurentsis neljandat kohta. Udine eesmärk on pääseda play-off-ringi ehk kaheksa parema hulka.

Neljapäevases liigamängus alistati koduväljakul tabeli teises pooles paiknev Assigeco Piacenza 54:53. Tegemist polnud kõige lihtsama mänguga. Udine kaotas avaveerandaja 7:16 ja poolaja 19:25. Poolajaga vaid 19 punkti visanud Udine mängijad said riietusruumis paraja «peapesu» osaliseks.

«Sa ei kujuta ette, kuidas riietusruumis asjad lendasid,» meenutas Veideman peatreener Lino Lardo emotsioonipurset. Udine on kaitsele orienteeritud meeskond, kuid see ei tähenda seda, et rünnakul on luba lõdvemalt võtta. «Oleme mängus keskmiselt 70-80 punkti visanud, 19 poolajaga on nadi,» tunnistas eestlane.

Treener «laamendas» riietusruumis õigustatult – viimase veerandaja eel seisid tablool kaotusnumbrid 37:38 ja lõpusireeni järel võidunumbrid 54:53. Mäng kujunes küll väikseskooriliseks, kuid võidupunktid jäid koju.

Veidemanil jagus treeneri suunas ka kiidusõnu: «Pigem on inimesena sõbralik ja mõistlik, talle meeldib arutada – aga kui itaallasel sütik tööle läheb…» Alar Varraku käe all Kalev/Cramos mänginud Veideman ei osanud treenereid omavahel võrrelda. Nagu öö ja päev.

Kohtumist algviisikus alustanud Veidemani arvele kogunes 37 (!) mänguminutit. Selle ajaga viskas eestlane seitse punkti, noppis viis lauapalli ja andis kaks resultatiivset söötu. Viimasel ajal pole eestlase viskekäsi olnud kõige paremas vormis. Kuuest kolmesest ei leidnud korvirõnga mitte ükski.

Kehva viskevormi pärast Veideman ei põe, trennis kukuvad visked sisse, küll hakkavad need kukkuma ka mängus. «Kõikidel on selliseid olukordasid, suurem üldsus vaatab vaid statistikat,» jäi Veideman rahulikuks. Eestlane on peatreeneri usalduse täielikult võitnud – seda tõestavad ka 37 mänguminutit.

Meeskond on hooaega üldises plaanis soliidselt alustanud. Kolmest kaotusest kaks tulid kohe esimestes mängudes, seejärel võideti kaheksast mängust koguni seitse. 10 vooru järel neljas koht – juhtkonda rahuldab, aga alati saab paremini.

«Võiks parem olla, aga võiks ka kehvem,» kommenteeris Veideman. «Välismängudel on alati loto – ka viimase käest võib ketuka saada. Praegu oleme oma asjad ära hoidnud,» rääkis Veideman ning lisas, et meeskonna eesmärk on play-off-mängudele pääseda.

26-aastase Veidemani leping Udine meeskonnaga lõppeb käimasoleva hooaja järel. Eestlane on valmis tegema sammu edasi. «Kui võimalus tekib, siis absoluutselt, aga praegu olen Udines,» sõnas Veideman, kelle sõnul on tema vastu huvi üles näidatud, kuid täpsemalt ei soovinud sportlane rääkida.

Lõpetuseks. Ajakiri Basketball järjestas korvpalliajakirjanike hinnangul 30 parimat Eesti meeskorvpallurit. Mõnevõrra üllatuslikult haaras Siim-Sander Vene nina all liidripositsiooni just Veideman, kes ise säärasest edetabelist polnud teadlik. «Kui nad (ajakirjanikud – toim) nii arvavad,» võttis Veideman tunnustuse hea meelega vastu.