Norra suusanaised süüdistavad hooldetiimi ebavõrdses kohtlemises

Norra suusataja Ragnhild Haga.

FOTO: Martti Kainulainen/AP/Scanpix

Möödunud nädalavahetusel murdmaasuusatamise Davosi MK-etapil naiste 10 km vabatehnika eraldistardis teise koha saanud Ragnhild Haga sõnul on asjad Norra suusakoondises paigast ära – naisi koheldakse kehvemini kui mehi.

26-aastase Haga kriitika ajendiks on hooldetiimi töö. Suusataja sõnul ei pöörata naiskonnale töövahenditele sedavõrd suurt tähelepanu kui meeste omadele. «Meil on tunne, et olukordades, kus suuskadega on probleeme, ei kuulata meid sama hoolikalt kui mehi,» sõnas Haga Norra rahvusringhäälingule (NRK). «Nii ei tohi olla. Peame saama võrdväärse tähelepanu.»

Norra hooldepealik Knut Nystad lükkas Haga süüdistused tagasi ja rõhutas, et nende silmis on kõik sportlased võrdsed, sõltumata soost või vanusest. Aga Hagale sekundeeris Astrid Uhrenholt Jacobsen: «Minu meelest on väga tähtis, et edaspidi oleks täpselt teada, mis ja miks juhtus, kui meestel on naistest paremad suusad.»

Davosi MK-etapi pühapäevaste eraldistardi distantside valguses on Norra naiste pahameel mõnevõrra kummaline, sest seal võeti kaksikvõit ning oldi viiekesi kümne parema seas. Samas meestest oli Simen Hegstad Krueger parimana neljas ning kümne sekka sõitis veel vaid kaheksanda koha saanud Hans Christer Holund. Laupäevases klassikasprindis norralannad tõesti ei säranud, aga Haga seal ei startinudki ning Östberg saavutas viienda koha.

Tagasi üles