Selgusid «Minu olümpia» joonistusvõistluse võitjad

FOTO: Joonistusvõistlus

Selgunud on «Minu Olümpia» joonistusvõistluse võitjad!

Olümpiamängud on üks suuremaid spordisündmusi kogu maailmas. Samuti üks suuremaid turundusprojekte. Olümpia ja sellega kaasnev liikumine võiks kõnetada meid kõiki. Spordiaated, tervislik liikumine, puhta spordi põhimõtted on teemad, kuhu koolinoori võiks kaasata.  

Septembrist detsembri alguseni said kõik huvilised osaleda olümpiateemalisel esseekonkursil pealkirjaga «Võit iga hinna eest», mis oli suunatud keskkoolinoortele ja vanematele huvilistele. 

25. detsembrist kuni 29. jaanuarini toimus joonistusvõistlus «Minu olümpia», kus said osaleda lapsed vanuses 7–16 eluaastat. Kasutada võis erinevaid joonistustehnikaid ning oodatud olid nii A4 kui A3 tööd.

Konkurss oli niivõrd edukas, et kokku laekus lausa 1516 omanäolist tööd. Kõik saadetud olümpiajoonistused jõuavad pärast olümpiamängude lõppu olümpianäitusele Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse. 

Saadetud tööde hulgast valis žürii välja 51 silmapaistvat tööd mõlemas vanusekategoorias kokku. Rahva lemmiku osas käis väga tihe rebimine. Nooremas kategoorias kogus napi enamusega kõige rohkem poolehoidjate hääli Jõhvi Vene Põhikooli õpilane Emili Matjušenko joonistus pealkirjaga «Minu Unistus.» Vanemas kategoorias valisid lehe külastajad lemmikuks Tartu Hansa Kooli õpilase Eliise Kaupi «Kelly Sildaru» nimelise töö. 

Žürii tõi esile ja soovib premeerida järgmisi autoreid:

Nooremas vanusegrupis:

Lene Raudsepp «Minu Olümpia»

Katarina Saare «Unistuste võit»

Keira Tuisk «Paarissõit»

Vanemas vanusegrupis:

Eva-Lotta Ernits «Eesti edukad talispordialad»

Karolina Kuusk «Minu Olümpia»

Mariana Ots «Olümpia jõuab meieni»

Žürii otsustas premeerida ka Parksepa Keskkooli esimest klassi. Nende suures koguses meeleolukad ja põnevad joonistused paistsid eriliselt silma. 

  • ​Vanusegrupp 7-11a
  • Vanusegrupp 12-16a

Kõik võitjad saavad priipääsme Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse. Võitjatega võetakse personaalselt ühendust ja lepitakse kokku detailid.

Tagasi üles