Blogi ja galerii: Liverpool jäi keerulisse seisu, kuid väljus sellest väärikalt

Kris Ilves

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Liverpool alistas Inglismaa kõrgliiga 21. vooru kohtumises koduväljakul Leicester City skooriga 2:1. Eestlane kuulus vahetusmängijate hulka, kuid pääses väljakule 89. minutil, kui kõik väravad olid löödud.

Külalismeeskond haaras juhtohjad juba kolmandal minutil, kui Liverpooli kaitseliini mängisid osavalt üle Riyad Mahrez ja Jamie Vardy. Skoori avas Vardy. Liverpool domineeris esimest poolaega täielikult, omas mitmeid häid võimalusi, kuid puhkama mindi külaliste üheväravalises eduseisus.

Teist kolmveerandtundi alustasid omakorda võõrustajad paremini, sest 52. minutil seadis numbrid 1:1 tabloole Mohamed Salah. Ka lõppskoori vormistas 76. minutil Salah. Egiptlane on tänavu löönud Inglismaa kõrgliigas 17 väravat. Teda edestab vaid Tottenhami ründaja Harry Kane 18 tabamusega.

Klavan jäi ilma seitsmendast järjestikusest kohtumisest algkoosseisus, kuid väljakule eestlane Leicesteri vastu pääses. Liverpooli peatreener Jürgen Klopp vajas matši lõpus kaitsva suunitlusega mängijat ning seetõttu otsustas sakslane lahingusse saata just Klavani.

Eestlane põrkas lisaminutitel õnnetult kokku Liverpooli väravavahi Loris Kariusega ja vajas veidi tohterdamist. Esmapilgul pääses Klavan ehmatusega ja mõned hetked hiljem kõlas ka lõpuvile.

41 punkti kogunud Liverpool hoiab endiselt liigatabelis neljandat positsiooni, Leicester paikneb 27 punktiga kaheksandal tabelireal.

ENNE MÄNGU

Millised mängijad Liverpooli peatreener Jürgen Klopp kalendriaasta viimases lahingus väljakule saadab, selgub umbkaudu tund enne avavilet. Klavan on kuulunud Liverpooli algkoosseisu viimases kuues kohtumises. Eelmises mängus Swansea Cityga moodustasid keskkaitsepaari Klavan ja vigastuspausilt naasnud kamerunlane Joel Matip.

Äsja maailmarekordilise summa (84 miljonit eurot) eest keskkaitsja Virgil van Dijki soetanud Liverpool ei saa kohtumises Leicester Cityga oma värskeimat täiendust kasutada, sest üleminekuaken avaneb Inglismaal 1. jaanuaril. Seejärel on hollandlasel luba mängida.

38 punkti kogunud Liverpool paikneb liigatabelis neljandal kohal, kahe hooaja tagune meistermeeskond Leicester City hoiab 27 punktiga kaheksandat positsiooni.