Eesti noored alustasid kodust turniiri edukalt

Merili Luuk
Janne Pulk
Janne Pulk Foto: Siim Semiskar

Tänasest reedeni peetakse Audentese Spordihoones noorte korvpalliturniiri Baltic Sea Basketball Cup, millest võtavad osa Eesti, Läti, Soome ning Rootsi U16 ja U18 koondised. Eesti võistkonnad alustasid turniiri edukalt.

NOORMEHED

U18 noormehed alistasid Rootsi 80:66, Eesti resultatiivseim oli Artur Konotsuk 19 punktiga. Aleksander Oliver Hint lisas omalt poolt 17 ja Mark Andreas Jaakson 12 punkti.

U16 vanuseklassi poisid olid 93:87 samuti Rootsist üle. Eesti parimana viskas Johannes Kirsipuu 20 punkti. Illimar Raiend lisas 16, Marcus Lenk 15, Sverre Aav 13 ja Markus Ruubel 12 punkti.

NEIUD

U16 neiud kaotasid Rootsi eakaaslastele 72:85. Vastaste parimana viskas Julia Nyström 14 silma. Meie resultatiivsem oli Anna Gret Asi 21 punkti, 6 lauapalli, 4 resultatiivse söödu ja 6 vaheltlõikega.

Neidude päeva viimases mängus võitis neidude U18 koondis Soomet 79:63. Väga tasavägiselt kulgenud mängu pöörasid eestlannad enda kasuks alles viimasel veerandil, otsustavale neljandikule mindi vastu 53:53 viigiseisul. Koduvõistkond purustas viimasel kümnel minutil vastased tervelt 26:10 ning kirjutas tabelisse magusa võidu. 26 minutit väljakul rassinud Janne Pulk tõi Eesti parimana 19 punkti. Johanna Eliise Teder toetas teda 15 puntiga.