Kelly Sildaru sai kõrge tunnustuse

Viimane võistlus enne valusat kukkumist: freestyle suusataja Kelly Sildaru võitis Uus-Meremaal MK-etapi.

FOTO: HANDOUT/REUTERS

Kelly Sildaru valiti X-Mängude ametliku veebilehe ESPN-i keskkonnas läbi aegade 20 mõjukaima freestyle suusataja seas teisele kohale. Sildaru jäi alla vaid Kanada legendile Sarah Burke'ile. 

Sildaru sai kiidusõnu just oma nooruse tõttu.

«Imelaps suuskadel. Sildaru oli alles 13-aastane, kui ta esimest korda juba 2016. aastal X-mänge naiste hulgas valitses. Ta on kõigi aegade noorim talviste mängude võitja. Sellest ajast on ta valitsenud Big Air ja pargisõiduvõistlusi, viies naiste pargisõidu uuele tasemele. 2013. aasta jaanuarist kuni 2017. aasta augustini võitis ta 25-st ametlikust võistlusest 23.»

Muuhulgas meenutati Sildaru populaarsust Eestis ning toodi välja, et isegi peaminister õnnitles teda X-mängude võidu puhul.

Esimesele kohale valiti kanadalanna Sarah Burke, kelle töö tulemusena jõudis rennisõit 2014. aasta Sotši olümpiamängude kavasse. Burke võidutses X-mängudel rennisõidus viiel korral, kuid 2012. aasta 10. jaanuaril sai ta tõsiselt vigastada Park City’s toimunud rennisõidu treeningul. Kaks päeva hiljem suri 29-aastane Burke saadud vigastustesse.

Kogu tabelit saad vaadata SIIT.

Tagasi üles