Eesti ralliradadel näeb sel aastal teistki WRC-autot

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Valeri Gorban ja Sergei Larens Mehhiko MM-rallil

FOTO: imago sportfotodienst/imago/Crash Media Group

Lisaks kahe aasta vanuse Ford Fiesta RS WRC autoga kihutavale Georg Grossile näeb uuel aastal Eesti meistrivõistlustel võistlemas teistki WRC-masinat. Terve hooaja lööb oma Miniga Eesti võidukihutamistel kaasa ukrainlane Valeri Gorban.

Gorban ja kaardilugeja Sergei Larens on viimastel aastatel löönud kaasa MM-sarjas, kuid eesootav hooaeg jääb meestel vahele. Nimelt on Gorbani Mini antiikne, aga uut autot pole mees veel endale hankinud. Tulevikus plaanitakse küll MM-radadele naasta, aga uue masina valikuprotsessi ajal sinna ei trügita. Selle asemel hoitakse kätt soojas Eesti meistrivõistlustel kihutades, kus tehakse kaasa täishooaeg.

«See on suurepärane võistlus heade katsete, kõrge korraldustaseme ja kõrgetasemeliste võistlejatega. Ootame tihedat ja põnevat hooaega. Olen kindel, et ei meil ega meie fännidel ei hakka sel aastal igav,» rääkis Gorban Eurolamp WRT tiimi kodulehel.

Eesti meistrivõistlused algavad juba nädala pärast Lätis toimuva Aluksne ralliga. Ka Läti meistrivõistluste kavva kuuluval etapil on stardis 98 ekipaaži.

    Tagasi üles