Johaug tegi Norra suusaliidu sadu tuhandeid eurosid vaesemaks

Kuigi Therese Johaug on saanud karistuse, pole skandaal vaibunud.

FOTO: Ruud, Vidar/NTB scanpix

Norra murdmaasuusataja Therese Johaugi dopingujuhtum on korralikult laastanud kohaliku suusaliidu rahakotti – norralased on oma staari kaitsmiseks kohtukuludena tuulde lasknud umbes 365 000 eurot, vahendab Iltalehti.

Selline summa tekitab Johaugi kodumaal mõistagi kahetisi tundeid: milleks toetada dopingutarvitajat sellise rahakuhjaga? «Oleme võtnud algusest peale seisukoha, et sellistel juhtudel, kus dopingut ei tarvitatud teadlikult, väärib meie hoolealaune parimat võimalikku abi,» märkis alaliidu müügi- ja marketingidirektor Espen Bjervig.

Lisaks Johaugile on suusaliit pidanud viimasel ajal raha kulutama ka Martin Johnsrud Sundby kaitsmisele. Temagi kohtukuludeks läks umbes 343 000 eurot ehk kahe juhtumi peale kokku on suusaliit pannud magama 700 000 eurot.

«Need on suured summad, mida oleks saanud kasutada muul otstarbel, aga leidsime, et kohtusse minek on oluline, sest kummalgi juhul polnud mingit märki teadlikust keelatud ainete kasutamisest,» lisas Bjervig.

Norralaste seas tekitas küsimust seegi, et kopsakaid sponsorlepinguid omavad suusatajad oleksid mõlemad suutnud oma kulude eest isa maksta. «Meil on põhimõte, et aitame kõiki abivajajaid. Pole tähtis, kui suur on nende sissetulek: suhtume kõikidesse võrdselt,» selgitas Bjervig.

Tagasi üles