Maailma esireket Rafael Nadal pidi matši loovutama

Marin Cilic (vasakul) lohutab vigastuse tõttu kohtumise loovutama pidanud maailma esireketit Rafael Nadali.

Tennise Austraalia lahtiste meistrivõistluste veerandfinaalis sundis vigastus maailma esireketit Rafael Nadali andma viiendas setis loobumisvõidu horvaadile Marin Cilicile.

Nadal oli võitnud avaseti 6:3, kaotanud teise 3:6 ja võitnud kolmanda 7:6 (kiire lõppmäng 7:5). Neljandas setis 1:4 kaotusseisus kutsus Nadal väljakule arsti, sest liikumine paistas talle probleeme valmistavat.

Pausist abi ei olnud, sest Cilic võitis seti 6:2. Juba viienda seti esimeses geimis oli ilmne, et Nadali vigastus ei lase tal normaalselt mängida. Cilis võitis enda servigeimi puhtalt ja murdis sinna otsa kohe ka hispaanlase pallingu. 0:2 kaotusseisus loovutas Nadal vigastuse tõttu matši.

Cilic kohtub poolfinaalis üllataja Kyle Edmundiga (Suurbritannia). Maailma 49. reket alistas veerandfinaalis kolmandana asetatud bulgaarlase Grigor Dimitrovi 6:4, 3:6, 6:3, 6:4.