Vene spordiminister: ROK peab sportlased Pyeongchangis tingimusteta starti lubama

Venemaa spordiminister Pavel Kolobkov

FOTO: Vladimir Gerdo/Vladimir Gerdo/TASS

Rahvusvaheline spordikohus (CAS) teatas täna, et 28 Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) poolt dopingupatuseks määritud Venemaa sportlase karistused on õigustühised ning taastas kõik nende tulemused ja õigused. Venemaa spordimister Pavel Kolobkov usub, et seetõttu võib neid sportlasi näha stardis nädala pärast algavatel Pyeongchangi mängudel.

ROKi otsusel mitte ainult ei tühistatud 43 sportlase tulemused, kelle Sotši OMil antud dopinguproovidest leiti manipuleerimise jälgi, vaid kõik atleedid said ka eluaegse olümpiamängudel osalemise keelu. CASi otsusega tühistati 28 sportlase osas kõik nimetatud sanktsioonid. Et Pyeongchangi mängud on aga ukse ees, vajaksid need sportlased nüüd startimiseks ROKi eriluba.

«Ma eeldan, et ROK võtab CASi otsuse vastu ja annab sportlastele tingimusteta õiguse osaleda eesootavatel olümpiamängudel,» vahendab Tass Kolobokovi sõnumit. «Viimase aasta jooksul on nad pidanud üle elama raskeid aegu. Nüüd ihkavad nad edasi minna ja jätkata tegelemist sellega, mida nad enim naudivad – ausas konkurentsis võistlemisega.»

CASi otsusega said 28 venelast taas puhasteks sportlasteks. 11 sportlase dopingukaristused jäid jõusse, kuid nende olümpiakeeldu lühendati, kolme laskesuusanaise asjas on otsus alles ootel.

FOTO: CAS

Tagasi üles