ROKi president siunas venelased õigeks mõistnud CASi

Thomas Bach

FOTO: FABRICE COFFRINI/AFP

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach kritiseeris äsja 28 Venemaa sportlast õigeks mõistnud Rahvusvahelist spordikohust (CASI) ning sõnas, et asutuse tööd tuleb reformida, vahendab Inside the Games.

Mäletatavasti said 28 Venemaa talisportlast eelmisel nädalal CASilt õigeksmõistva otsuse ning pääsesid eluaegsest olümpiakeelust. CASi teatel puudusid 28 sportlase osas tõendid dopingureeglite rikkumisest. Kõigi nende sportlaste võistluskeelud tühistatakse, ühtlasi jäävad alles nende võidetud medalid ning tulemused Sotši olümpial. 

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) ei kavatse aga dopinguasjades õigeks mõistetud Venemaa sportlasi olümpiamängudele lubada ning Bach sõnas, et nad ootavad jätkuvalt CASilt selgitust, miks õigeksmõistev otsus tehti.

«Otsus on pettumustvalmistav, üllatav, me poleks seda kunagi oodanud,» sõnas Bach. «Meile öeldi, et täpsustus tuleb alles veebruari lõpus, mis on äärmiselt rahuldamatu olukord. Otsuse valguses pole ROKi täitevkomitee CASi lähenemisega üldsegi rahul.»

Bachi arvates jättis spordikohtu otsus soovida ning tekitab dopinguvastasele võitlusele tõsise pitseri. Ühtlasi lisas ta, et sellised otsused näitavad suurt vajadust muutusteks. «CAS peab oma struktuuri muutma viisil, mis tagab ja parandab eelkõige oma õigusemõistmise kvaliteeti ja järjepidevust.»

Tagasi üles