Venemaa peaminister: ROK soovib meie riiki poliitiliselt haavata

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev.

FOTO: Alexander Astafyev/Alexander Astafyev/TASS

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev kritiseeris Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) otsust mitte lasta rahvusvahelise spordikohtu (CAS) poolt õigeks mõistetud sportlastel Pyeongchangi olümpial osaleda. 

Venemaa uudisteagentuur TASS-i sõnul siunas Medvedev enda sotsiaalmeediakontol ROK-i otsust, pidades seda poliitiliselt motiveerituks. "Olümpiakomitee rikub oma seisukohaga seaduse põhiprintsiipe ning trambib olümpia põhikirja peal. 

Kuidas nad seletavad, et kohtus täiesti süütuks tunnistatud sportlased, pole olümpiamängudele kutsutud? Selline lähenemine on seadusega konkreetses vastuolus rääkimata sellest, et see rikub inimeste elusid, kes on terve oma elu spordile pühendanud," kirjutas endine Venemaa president. 

Ta jätkas: "ROK soovib selle otsusega Venemaad poliitiliselt haavata. Mul on kahju olümpialiikumise, sportlaste ja fännide ees."

Rahvusvaheline Olümpiakomitee teatas, et ei luba vaatamata Rahvusvahelise spordikohtu (CAS) õigeksmõistvale otsusele Pyeongchangi olümpiamängudel osaleda ühelgi Venemaa sportlasel, kes sealt esialgu kõrvale jäeti. 28 CAS-ilt armu saanud venelase hulgas oli 15, kes soovisid Pyeongchangi sõita – 13 sportlasena ja kaks treenerina.

Tagasi üles