Talihärm täna rajale ei pääse - tuul jätab võistluse ära

Johanna Talihärm.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Ajakava kohaselt täna Eesti aja järgi kell 13.00 algama pidanud naiste laskesuusatamise 15 km individuaalvõistlus lükati homsele, sest ilmateade prognoosis Pyeongchangi õhtuks väga tugevat tuult.

Uue ajakava kohaselt peetakse neljapäeval nii naiste kui ka meeste individuaaldistantsi võistlused. Naiste 15 km start on Eesti aja järgi kell 10.15 ja meeste 20 km start kell 13.30.

ENNE VÕISTLUST:

Kui sakslanna Laura Dahlmeier võidaks täna laskesuusatamise 15 km distantsi, kordaks ta Sotši olümpial kolm individuaalkulda võitnud valgevenelanna Darja Domratševa saavutust. Kanal 2 ja Postimehe otseülekanne algab kell 12.50.

Ühtlasi tähendaks Dahlmeieri võit, et temast saaks ainus naine, kes võitnud nii sprindi, pika distantsi kui ka jälitussõidu, sest Domratševa ei saanud neli aastat tagasi kulda sprindis, aga võitis tookord ühisstardi. Meestest on sama kübaratrikiga hakkama saanud Ole Einar Björndalen Salt Lake Citys (2002).

Domratševa on ise üks neist paljudest, kes üritab Dahlmeieri võimalikku saavutust väärata. Valgevenelanna pole 15 km distantsil veel medalita kunagi jäänud, sest Sotši kullale lisaks oli ta Vancouveris (2010) pronksil. Kuid esialgu ei ole Domratševa Pyeongchangis näidanud tavapärast kindlust. Ta on liiga kaua aega kulutanud lasketiirudes ning pole pärast lapse sünnitamist ka endist suusatempot tagasi saanud.

Pikal võistlusmaal on kindlasti medalisoosikute seas itaallanna Dorothea Wierer, kelle parimad omadused on lasketäpsus ja vastupidavus. Nimekas soomlanna Kaisa Mäkäräinen, kes püsib endiselt olümpiamedalita, ei ole aga tavaliselt 15 kilomeetris ennast nii hästi tundnud, sest laskmine pole tema tugevaim külg, aga sel alal tähendab eksimus tiirus trahviminutit.

Kuid tänavu oli Mäkäräinen Ruhpoldingi MK-etapil 15 km sõidus Wiereri järel teine. Valgevenelanna Nadežda Skardino võidutses sel distantsil Östersundis, rohkem pole tänavu 15 km distantsi kavas olnud.

Ainus eestlanna Johanna Talihärm (stardinumber 52) üritab üle sõita sprindis saavutatud 22. kohta. Hea laskmine annaks selleks kindlasti võimaluse. Senise olümpia 22. ja 26. hoiavad teda nädalavahetuse ühisstardist sõidu kursil - hetkel paikneb ta selles arvestuses 26. kohal (peale pääsevad vaid 30 naist). Vaata hetkeseisu siit.

Tagasi üles