Bö lunastas patud, Fourcade jäi medalita, Ermits parim eestlane
Jälgi eksperdiga otseblogi!

Eesti laskesuusatajate tänane parim koht on 32.

FOTO: Tairo Lutter

Johannes Thingnes Bö tegi meeste laskesuusatamise 20 km individuaaldistantsil seda, mis tal eelnevatel päevadel tegemata jäi - ta võitis lõpuks Norra laskesuusatajatele kuldmedali. Kahest möödalasust hoolimata suutis ta edestada puhtalt lasknud Jakov Faki ja Dominik Landertingerit. Eestlaste parima soorituse tegi Kalev Ermits, kes sai kahe möödalasuga 32. koha. Postimehe ja Kanal 2 otseülekannet kommenteerisid Margus Ader ja Assar Jõepera. Postimehe otseblogis on eksperdiks Martten Kaldvee.

ENNE VÕISTLUST:

Kuigi laskesuusatamise meeste 20 km distants on vanim olümpiaala, on alates 1960. aastast vaid ühel mehel õnnestunud tiitlit kaitsta – norralane Magnar Solberg võitis aastatel 1968 ja 1972.

Nüüd võib tänase sõidu üks suurfavoriite Martin Fourcade (Prantsusmaa) seda saavutust korrata. Fourcade võitis ka viimati peetud 20 km võistluse Ruhpoldingi MK-etapil, ent hooaja esimesel etapil oli sel alal kiireim norralane Johannes Thingnes Böe. Suur üllatus leidis aset 20 km distantsil mullusel MM-il, kui võitis ameeriklane Lowell Bailey tšehh Ondrej Moraveci ja Fourcade'i ees. Moravec on ka tänavu medalisoosik, sest ta oli Ruhpoldingis teine.

20 km distantsil loeb lasketäpsus rohkem kui teistel aladel, sest iga möödalask maksab minuti. Mullusel MM-il Bailey ja Moravec ei eksinud ning edestasid kaks möödalasku teinud Fourcade'i. Küll aga võib ennustada, et ühest möödalasust prantslasele kullaks piisab. Kui Fourcade võidaks karjääri neljanda olümpiakulla, püüaks ta kinni sakslased Ricco Grossi ja Sven Fischeri, venelase Aleksandr Tihhonovi ja norralase Emil Hegle Svendseni. Kuid ühelgi eelpool nimetatud meestest ei ole nelja individuaalkulda, mistõttu Fourcade'i võiks sel juhul pidada kõigi aegade paremuselt teiseks meheks Ole Einar Björndaleni järel.

Norralased on arvatavasti Fourcade'i ohtlikemad rivaalid, kuigi seni on nad Pyeongchangis läbi kukkunud. Vennad Johannes Thingnes ja Tarjei Boe on siiski tänavu näidanud, et suudavad kindlamalt lasta ning Svendsen on niigi tuntud just 20 km spetsialistina (võitis selle ala 2010. aasta olümpial Vancouveris ja 2008 Östersundi MM-il). Pyeongchangis pole seni kummalgi distantsil medalita jäänud Saksamaa.

Eesti meeskond üritab täna üle sõita olümpia senist parimat 36. kohta, mille saavutas Kalev Ermits 10 km sprindis. Kui suusakiiruse poolest on Eesti parimad mehed enamasti keskel, siis aitaks hea laskmine, kuid seni pole ühelgi eestlasel õnnestunud Pyeongchangis täpselt tulistada. Jälitussõidus tegid Ermits ja Roland Lessing nelja tiiru peale vastavalt 6 ja 7 möödalasku.

Tagasi üles