Kisma olümpiakülas: mis juhtus Venemaa ja Kanada koondiste vahel?

Venemaa olümpiasportlaste delegatsiooni juht Stanislav Pozdnjakov.

FOTO: Stehen Wade/AP/Scanpix

Mis juhtus olümpiakülas Venemaa ja Kanada delegatsiooni liikmete vahel? Venelased räägivad inetust intsidendist, kanadalased omavahelisest arutelust. Täit tõde ei saa laiem avalikkus ilmselt kunagi teada.

Jutud konfliktist hakkasid liiklema läbi Venemaa olümpiadelegatsiooni juhi Stanislav Pozdnjakovi. «Juhtus üks ebameeldiv intsident ühe Kanada esindajaga. Ta reageeris halvasti ühe meie treeneri suhtes. Rohkemat ma ei ütle. Kanada pool on juba vabandanud,» vahendas Sport Ekspress mehe sõnu.

Inside the Games küsis juhtunu kohta kommentaari ka Kanada Olümpiakomitee esindaja Eric Mylesi käest. «Täna hommikul olid arutelud kahe organisatsiooni vahel ja mingit suuremat juhtumit ei olnud. Organisatsioonide vahel on kõik korras ja me läheme olümpiamängudega edasi,» jäi Myles oma sõnumis ümmarguseks. «Me saatsime tervele oma delegatsioonile kirja, et nad keskenduksid toimuvale. Täit informatsiooni juhtunu kohta meil ei ole.»

Väidetavalt juhtus «arutelu» pärast rahvuslike olümpiakomiteede kohtumist ROKi juhtkonna ja president Thomas Bachiga.

Sport Ekspress kirjutas eile õhtul, kuidas venemeelne häkkerite rühmitus Fancy Bears paljastas Kanada riiklikult toetatud salajase programmi «Own the Podium» ehk eesti keeles «Oma poodiumi», mille eesmärk oli garanteerida kanadalaste edu suurvõistlustel. Väidetavalt kulutati 2010 Vancouveri olümpiamängudel selle peale suisa 120 miljonit dollarit ning tulemuseks oli 14 kuldmedalit.

Fancy Bearsi väitel hakkas Kanada programm aga alla käima ning seetõttu vahetati ründetaktikat – kanadalasest advokaat Richard McLaren kamandati Rahvusvahelise Antidopinguagentuuri WADA Venemaad uuriva komisjoni etteotsa ainult ühe eesmärgiga – et Kanada suurimale taliolümpiarivaalile vesi peale tõmmata.

Tagasi üles