Eesti koondise abitreener homsest EM-valikmängust: tahtejõud saab olema võtmesõna

Eesti naiste korvpallikoondise liider Merike Anderson.

FOTO: RAUL MEE/

Eesti naiste korvpallikoondis kohtub homme, 10. veebruaril 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängus Poola naiskonnaga. 

Koondis kogunes täna hommikul TTÜ Spordihoones, kus homme kell 17:00 ka avavile antakse. Esimeses EM-valikmängude aknas jäädi esmalt koduväljakul alla Türgile (56:81) ning seejärel võõrsil Valgevenele (63:80). Hetkel asutakse B-alagrupis neljandal positsioonil. Poolal on samuti kaks kaotust. Kodus jäädi Valgevenele alla 62:70 ning võõrsil Türgile suurelt 53:73.

Eesti koondise abitreeneri Marko Parkoneni sõnul on naiste vaimne ja füüsiline konditsioon normaalne ning homme minnakse mängima võimalikult võistkondlikult. «Mängida nad tahavad ja võidelda tahavad. Oleme Poola esimesed mängud ära vaadanud ja võin öelda, et nad mängivad agressiivselt. Peame homme mängima võistkondlikult ja tahtejõud saab olema võtmesõna.»

Peatreener Janne Schasmin lisas, et Poola koondisel puudub sarnaselt Eestile väga pikk keskmängija ning väga suurt tasemevahet ta ei näe. «Suure rahvaarvu kohta mängib neil koduses liigas vähe poolakaid. Ka välisliigades väga palju mängijaid pole.»

Teadupärast mängib Eesti koondise tänasest koosseisust viis naist välisliigades. (Köster, Bratka, Pokk, Anderson, Lilleallik)

Küsimusele, mis võiks olla homme Eesti koondise eelis, vastas Schasmin rõõmsalt: «Kodusaal ja kuues mängija väljakul! Hoiame kokku ja toetame üksteist. Lõpetame vigade otsimise ära ja oleme toetavad!»

Lisaks Parkonenile, Schasminile ja füsioterapeut Rainar Vahtrikule tegeleb igapäevaselt koondislastega ka vaimsete oskuste treener Kristel Kiens. Peatreeneri arvates on vaimse toe olemasolu iga spordiala juures oluline. «Ta aitab naistel koondise akna jooksul tegeleda ainult korvpallialaste asjadega. Suunata tähelepanu õigesse kohta. Me kipume keskenduma valedele asjadele. Kõige rohkem aitab Kristel muidugi nooremaid mängijaid. Kuidas mõtetega toime tulla ja pärast ebaõnnestumisi rahumeelselt edasi minna.»

Eesti koondise resultatiivsem kahes esimeses mängus oli Merike Anderson 17,5 punktiga mängu kohta. Poola poolelt Agnieszka Kaczmarczyk 15 punktiga mängu kohta.

Tagasi üles
Back