Kontaveidi treener Schaap: see on aja küsimus, kui Anett esikümnesse jõuab

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Anett Kontaveit.

FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees/

Anett Kontaveit (WTA 27.) tunnistas Fed Cup Euro-Aafrika I tsooni tenniseturniiri naisüksikmängus Suurbritannia esindaja Johanna Konta (WTA 11.) 6:7, 6:4, 6:2 paremust. Matši jälgis kohapealt ka Kontaveidi treener Glen Schaap. 

«Me nägime kõrgel tasemel mängu,» oli Schaap veendunud. «Väga tasavägine mäng – otsustavaks said mõned punktid. Me oleme õigel teel ja teeme õiget asja. Oleme valmis minema järgmistele turniiridele,» lisas Schaap.

22-aastase Kontaveidi treener jagas rohkesti kiidusõnu korraldajate ja osalejate suunas. «Mul on hea meel siin olla. Eesti sportlased vajavad sellist tennisekeskust, et muutuda paremaks. See on kõige tähtsam, et Eestil on noored mängijad peale kasvamas ning Anett on üks nendest,» kommenteeris kogenud tennisetreener.

Schaap jätkas: «Neil on võimalus mängida siin võistlusel Anetiga koos. Nad on head mängijad ning saavad siit häid kogemusi. Ka mina ja Anett lõikame sellest kasu – siin on alati hea mängida. Märten (Märten Tamla – Eesti koondise kapten) teeb head tööd – nagu mängudes Suurbritanniaga nägime.»

Austraalia lahtistel meistrivõistlustel jõudis Kontaveit neljandasse ringi, kus jäi kolmesetilises mängus alla hispaanlannale Carla Suarez Navarrole. «See oli fantastiline turniir. Väga napp kaotus, mille otsustasid mõned punktid (nagu tänagi – toim). Need olukorrad ja kogemused tulevad järgmisel turniiril kasuks,» rääkis Schaap.

Hollandlasest treener on kindel, et Kontaveit, kes praegu paikneb maailma edetabelis 27. kohal, kerkib peagi esikümnesse. «Pole küsimustki. See on vaid aja küsimus. Ta on fantastiline atleet ning saab aru, mida üritame saavutada,» kiitis Schaap. «Kõik eestlased peaksid olema uhked, kui neid esindab selline – noor ja talendikas – sportlane.»

Millele peab Kontaveit edaspidi rohkesti rõhku panema? «Kõigele, sest kunagi pole piisavalt hea,» vastas Graaf enesekindlalt. «Tema teab seda, meie teame, kõik teavad. Püüame edasi areneda. Õpime võitudest ja õpime kaotustest,» lisas treener. 

Tagasi üles