Žalgiris lagunes poolteist minutit enne kohtumise lõppu

Kris Ilves
Kaunase Žalgirise peatreener Sarunas Jasikevicius "suhtlemas" kohtunikega.
Kaunase Žalgirise peatreener Sarunas Jasikevicius "suhtlemas" kohtunikega. Foto: Ryan Evans/imago/HMB-Media

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond tunnistas Euroliigas koduväljakul Moskva oblasti Himki kümnepunktilist paremust.

Väljakuperemehed võitsid avapoolaja 26:15, kuid poolajasireeni järel olid nende edunumbrid 44:43. Viimast veerandaega alustas Žalgiris 59:61 kaotusseisus. Poolteist minutit enne mängu lõppu olid leedukad veel kolme punktiga taga, kuid õnnestunud pööret nad mängu tuua ei suutnud ning lõpuks olid Himki võidunumbrid 84:74.

Üleplatsimeheks kerkisid 20 punkti visanud Aleksei Šved ja Anthony Gill (mõlemad Himki). Žalgirise parimad skooriteijad olid Brandon Davies (15 punkti), Kevin Pangos ja Axel Toupal (mõlemad 13).

Žalgiris hoiab 13 võidu ja üheksa kaotusega 16 meeskonna konkurentsis kuuenda kohta, sama võitude ja kaotuste suhe on ka Himkil, kuid nemad paiknevad ühe positsiooni võrra madalamal.