Saksamaale kolmikvõit, Ilves kolmandas kümnes
Blogis ekspert!

Kahevõistluse suur mägi

FOTO: Tairo Lutter

Kahevõistluse suure mäe võistluse olümpiamedalid läksid Saksamaale, kui kolmikvõidu teenisid Johannes Rydzek, Fabian Riessle ja Eric Frenzel. Kristjan Ilvese unelm olümpimängude esikümnekohast purunes suure mäe hüppevooru järel. Hea hüppajana tuntud eestlane leppis alles 16. kohaga ning startis suusarajale liidritest maas +1.39. Lõpuks leppis Ilves 28. kohaga, kaotades Rydzekile +3.15,8. Karl-August Tiirmaa oli 45. (+6.09,5).

ENNE VÕISTLUST:

Kindlasti pole selline eesmärk pelgalt soovunelm, sest hüppetreeningud on andnud lootust. Ilves loobus kolmanda päeva treeninghüpetest, kuid kahel esimesel päeval oli kuuest voorust neljal korral esikaheksas, parimana isegi teine.

Enam-vähem on teada, et Ilves kaotab suusasõidus tugevamatele 1-1,5 minutit. Nii olenebki homne tulemus mitte ainult hüppemäel saavutatud kohast, vaid ka edumaast, mida hea hüpe annaks 10 km stardis. Ning tähtis on ka see, milline seltskond jõuab Ilvese seljataha. Kui seal on temasuguseid keskpäraseid sõitjaid, on koos võimalik tempot teha.

Viimase päeva treeninghüpetest loobus ka Saksamaa koondis, kelle liige Eric Frenzel võitis normaalmäe kahevõistluse. Peale Frenzeli on Pyeongchangi suure hüppemäe treeningutel sähvatanud ka Johannes Rydzek ja Fabian Riessle, ent mõlemad on ebastabiilsed. Kui aga hüpe täna välja tuleb, siis on sakslastel medal peaaegu taskus.

Siiski võib peafavoriidiks lugeda normaalmäe kahevõistluses vaid Frenzelile kaotanud jaapanlast Akito Watabet. Tema on hüppemäel stabiilne ja medalitele suusatab kindlasti. Kuidas sõit õnnestub, seda on juba raskem ennustada. Ei tasu ka unustada, et väga hea hüppaja Jarl Magnus Riiber näitas kolmapäeval päris head minekut suusarajal ja leppis napilt neljanda kohaga. Kui ta saab korraliku edumaa, on temagi kõva medalipretendent.

Tagasi üles