Nagu muinasjutus! 35-aastane rootslane võitis karjääri esimese tiitlivõistluste kulla
Laine sõitis välja

Andre Myhrer on kuulunud aastaid maailma tippu, ent oma esimese tiitlivõistluste kulla võitis ta just nüüd, 35-aastaselt Pyeongchangis.

FOTO: DOMINIC EBENBICHLER/REUTERS

Pyeongchangi talimängudel oli täna kavas meeste viimane individuaalala slaalom, kus tänu kahe suurfavoriidi Marcel Hirscheri ja Henrik Kristofferseni katkestamisele võitis kuldmedali rootslane Andre Myhrer.

Austerlane, MK-sarja üldliider Hirscher langes konkurentsist juba avalaskumisel, Kristoffersen läks aga otsustavale laskumisele vastu liidrina. Myhrer kaotas talle 21 sajandikku ja oli teine.

Myhrer ei teinud teisel laskumisel ideaalset sooritust, ent suutis konkurendid seljataga hoida. Nüüd olenes kõik Kristoffersenist. Norralane alustas hästi, kuid eksis poolel teel ja tulemust kirja ei saanudki. Kuld seega Rootsi.

Myhrer oli varasema karjääri jooksul võitnud ühe olümpiapronksi (2010 Vancouveris slaalomis) ning kolm MM-medalit (ühe hõbeda ja kaks pronksi), ent tänane kuld on tema tiitlivõistluste karjääri esimene.

Myhrerile järgnesid šveitslane Ramon Zenhäusern (+0,34) ja austerlane Michael Matt (+0,67). Avalaskumise järel kolmandat kohta hoidnud prantslane Victor Muffat-Jeandet langes kuuendaks, jäädes medalist seejuures vaid üheksa sajandiku kaugusele.

17-aastane Tormis Laine sõitis avalaskumisel rajalt välja.

Andre Myhrer.

FOTO: FABRICE COFFRINI/AFP


Tagasi üles