Imelaps Zagitova tõrjus Medvedjeva troonilt ja tõi OARile esimese kulla

Iluuisutamise naiste vabakava

FOTO: Bernat Armangue/AP

Iluuisutamise naiste üksiksõidu võitnud 15-aastane Alina Zagitova tõusis Pyeongchangi jääkuningannaks ja tõi olümpiasportlastele Venemaalt ehk OARi võistkonnale mängude esimese kuldmedali.

Zagitova teenis koondsummaks uue isikliku rekordi 239,57, edestades napilt kaasmaalannat Jevgenija Medvedjevat (238,26). Vabakavas said treeningukaaslased ja suured rivaalid seejuures hämmastaval kombel täpselt võrdse tulemuse – 156,65. Seega sai otsustavaks Zagitova parem lühikava, kus ta lõi üle ka vahetult enne Medvedjeva uisutatud maailmarekordi.

Iluvõimleja Alina Kabajeva järgi nime saanud Zagitova tõusis valitsejannaks tänavu, tulles Medvedjeva ees Euroopa meistriks. Temast kolm aastat vanem Medvedjeva krooniti nii mullu kui tunamullu maailma- ja Euroopa meistriks. Veel jäi Medvedjeva nimele koondsumma maailmarekord 241,31.

Olümpiadebüüdi teinud piigade vahel valitsevad korraga nii soojad sõbrasuhted kui ka suur võitlus. «Oleme inimesed. Sõbrannad, tüdrukud, noored tüdrukud. Suhtleme täiesti normaalselt, saame rääkida kõigest. Aga jääl on sõda. Sest sport ongi sõda. Jääl oled üksi ja pead enda eest võitlema,» lausus Medvedjeva pärast lühikava.

Tase oli ülikõrge ka kahe venelanna järel. Pronksmedali sai kaela mullune MM-hõbe Kaetlyn Osmond (Kanada), kelle koondskoor 231,02 ja vabakava eest teenitud 152,15 punkti on kõigi aegade kolmandad tulemused. Eespool on mõistagi vaid Zagitova ja Medvedjeva, see-eest möödus Osmond Vancouveri jääkuningannast, korealanna Yuna Kimist.

Lisaks tõusis esimesena medalita jäänud jaapanlanna Satoko Miyahara mõlemas arvestuses kuuendaks – tema punktid vastavalt 222,38 ja 146,44. 31-aastane itaallanna Carolina Kostner (212,44) oli viies ja jaapanlanna Kaori Sakamoto (209,71) kuues.

Tagasi üles