Rootsi tõmbas draamarohkes võistluses pikima kõrre, Eestil kolm trahviringi

Olümpiamängude laskesuusaprogrammi lõpetas meeste 4x7,5 km teatesõit, mille võitis kuninga silme all Rootsi teatenelik (Femling, Nelin, Samuelsson, Lindström). Suursoosikud põrusid - Lindströmiga koos viimasesse tiiru jõudnud Norra ankrumees Emil Hegle Svendsen pidi käima trahviringil ning leppis hõbedaga (+55,5) Saksamaa ja Prantsusmaa käisid kolmel trahviringil, ent Simon Schempp suutis sakslased tuua pronksile (3+10; +2.07,1). Prantsusmaa jäi viiendaks (3+12; +3.26,6). Eesti neljast mehest kolm - Kalev Ermits, Roland Lessing ja Kauri Kõiv - käisid trahviringil ning lõpetati 13. kohaga (3+15; +7.09,9).

ENNE VÕISTLUST:

Laskesuusatamise meeste 4x7,5 km teatesõit on olümpiakavas olnud 1968. aastast saadik, kuid võitjaid on ajaloos ainult kolm, kui lugeda Venemaa (2014. aasta kuld) NSV Liidu (kokku 6 kulda) õigusjärglaseks.

Lisaks on Saksamaa võitnud neli ja Norra kaks korda. Täna on neist riikidest stardis vaid Saksamaa ja Norra, kes koos Prantsusmaaga moodustavad soosikute trio. Kuid eilne naiste teatesõit näitas, et ootamatused on võimalikud. Kui Valgevene võit ei olnud veel päris üllatuspomm, siis distantsi jooksul jõudsid juhtida näiteks, Soome, Slovakkia ja Poola, keda kuidagi ei saanud medalipretendentide ringi lisada.

Kui tänaseks midagi ennustada, siis pigem võidab ikka keegi suurest kolmikust. Kuid väga raske on kellelegi eelist anda. Norra nelik on kiireim, aga ilmselt ka laskmises ebakindlaim. Saksamaa oli olümpia algul väga kõva, kuid on põrunud nii segateates kui ka naiste teates. Enam ei julgekski neid pakkuda... Prantsusmaal on Martin Fourcade, aga kui ülejäänud kolmikust keegi ära vajub, ei suuda temagi päästa. Prantsusmaa võit tähendaks, et Fourcade kordaks nelja kullaga Ole Einar Björndaleni saavutust 2002. aastal, ent tookord norralasel ainult neli distantsi oligi.

Väljaspoolt suurt kolmikut oleks reaalseim medaliründaja Austria, kuid alahinnata ei tohiks ka Itaaliat, Tšehhit ja Rootsit.

Rajale lähevad 18 meeskonda, sealhulgas ka eestlased koosseisus Rene Zahkna, Kalev Ermits, Roland Lessing ja Kauri Kõiv. Kas Eestil on võimalus tõusta 18 meeskonna seas esikümnesse? Ainult siis, kui laskmine õnnestub. Iga mees peaks piirduma 1-2 varupadruniga, siis oleks lootusi, kuid isegi sel juhul peaks kaasa aitama ka mõne tiimi põrumine. Puhtalt sõidu ja tavapärase laskmisega ei tohiks Eesti esikümnesse kerkida, aga loodame parimat.

Tagasi üles