Kanada alistas Tšehhi ja võitis pronksmedali

Kanada - Tšehhi

FOTO: Kim Kyung-Hoon/Reuters/Scanpix

Pronksikohtumine on kõigil pallimängualadel suhteliselt nukker, kui just mõni üllataja, kes nii väga medalit tahab, sinna ei satu. Erandiks polenud ka olümpiamängude jäähoki pronksimatš Kanada ja Tšehhi vahel, kust võitjana väljus Kanada tulemusega 6:4 (1:3, 0:0, 3:3).

Tegu on ju meeskondadega, kes lootsid enamat, eriti kahe viimase olümpia kullameeskond Kanada. Tõsi, me teame, et koondise tuli Pyeongchangi, vaid endiste NHL-i ja Euroopas mängivate meeste toel. Võib-olla NHL muudab taas reegleid ja profid saavad olümpiale, kui nad taipavad, milline meeskond mängib finaalis – Saksamaa!

Mis aga puutub pronksimängu võimalikku tulemust, siis reeglina suudavad Euroopa meeskonnad selleks kohtumiseks end natuke paremini kokku võtta, kui põhja-ameeriklased. Näiteid küll olümpialt palju pole – Kanada ja USA on kumbki kaotanud ühe pronksi mängu, esimene neist 1998 Naganos ja teine 2014 Sotšis, mõlemad Soome vastu.

Seega oleks Tšehhi ehk kerge soosik. Need meeskonnad kohtusid omavahel ka alagrupiturniiril, kuid see mäng palju ei ütle, sest normaal- ja lisaaeg lõppesid 2:2 ja Tšehhi võitis vaid karistusvisete seerias. Samuti polnud see mäng tol hetkel kuigivõrd määrav.

Tagasi üles
Back