Björgen sai kaheksanda olümpiakulla, austerlanna prohmakas maksis medali
Mannimale elu parim koht

Tatjana Mannima tegi Pyeongchangi olümpial elu sõidu.

FOTO: Tairo Lutter

Marit Björgen teenis võimsa jõudemonstratsiooniga oma Pyeongchangi olümpiamängude esimese individuaalse kulla, ent 37-aastane Björgen tegi veel ajalugu. Temast sai vanim naissuusataja, kes olümpiavõitjaks tulnud ning ühtlasi täiendas ta oma medalikogu juba 16 medalini. Tatjana Mannima sai 28. koha. 

Björgen tegi otsustava rünnaku juba üheksandal kilomeetril ning mida sõit edasi, seda rohkem norralanna ka oma positsiooni kindlustas. Õnnetult lõppes võistlus kuni 20. kilomeetrini hõbemedalis kinni olnud austerlanna Teresa Stadloberi jaoks, kes sõitis valele rajale ning eksis ära. Austerlanna leppis üheksanda kohaga. 

Hõbemedali sai soomlanna Krista Pärmäkoski (+1.49,5), pronksi nimel alistas Stina Nilsson finišisirgel Ingvild Flugstad Östbergi (+1.58,9).

Tatjana Mannima sai olümpial elu parima koha, olles 28.

Enne võistlust:

Suursoosikuna läheb starti norralanna Marit Björgen, kellel on koos juba 14 olümpiamedalit. Björgen andis stardi eel mõista, et vähemaga kui kuld ta ei rahuldu.

Kaheksa aastat tagasi sai Björgen Vancouveris 30 km klassikasõidus hõbemedal, võitis poolatar Justyna Kowalczyk ja pronksmedali teenis Aino Kaisa Saarinen.

Tagasi üles