Lessing 41. kohast: väga super!

Roland Lessing Pyeongchangi olümpiamängudel.

FOTO: Tairo Lutter

Laskesuusatamise meeste 10 kilomeetri sprindidistantsil pääses homsesse jälitussõitu kaks eestlast – Kalev Ermits 36. ja Roland Lessing 41. ajaga. Koondise raudvara Lessing oli oma esituse üle silmnähtavalt rõõmus.

«Muidugi olen rahul,» sõnas mees kommentaariks. «Pärast Sotšit ei tahtnud mind keegi eriti näha (Lessing sai sprindidistantsil 66. koha – toim), aga ma olen siin ja pääsesin pealegi jälitussõitu. Väga super!»

Võistluse kokkuvõtteks nentis Lessing, et ilm oli isegi veidi soojem, kui kardetud. «Täna siis tiirudes 1+1. Kui arvestada minu eelnevaid treeninguid, siis läks väga hästi. Vanus ka juba 39,» ütles eestlane. «Sõidus vajus viimane ring ära. Küllap siis sõitsin eelmistel ringidel natukene veidi üle võimete. Sealt oleks saanud kümmekond sekundit veel saanud näpistada.»

Kahe möödalasuga kaotada võitjale 1.40,9, on Eesti laskesuusatajale viisakas tulemus. Lessing tõdes: «Täna midagi kripeldama ei jäänud. Mulle öeldi, et 2.20 kaotusega enam tagaajamisse ei pääse, mis näitab, et oli väga tihe võistlus ja mina olen tulemusega rahul. Nüüd on kõige suurem pinge maas ja saab rahulikult edasi minna.»

Tagasi üles