ROK-i auliige: venelaste olümpialt kõrvale jätmiseks polnud piisavalt tõendeid

Jean-Claude Killy

FOTO: PHILIPPE DESMAZES/AFP

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) auliige Jean-Claude Killy arvates polnud kurikuulsas McLareni raportis piisavalt tõendeid, et jätta venelased Pyeongchangi olümpiamängudelt eemale. 

Killy on kolmekordne mäesuusatamise olümpiavõitja ning saab Putiniga väga hästi läbi. Ühtlasi oli ta ka Sotši talimängude koordinatsioonikomitee juht. 

«ROK leidis end väga raskest situatsioonist,» rääkis prantslane kodumaa ajalehele L'Equipe. «Kogu raport põhines Grigori Rodtšenkovi jutul, mis polnud kuigi täpne. Kõik laused algasid väljendiga «nii palju kui meie teame» - see näitab, et ROKil puudus täielik kindlus.

Kollektiivne karistus on jube, aga see on vajalik petjate peletamiseks. Samas ei saa kõiki ühe suure võrguga kinni püüda ja Volga jõe kallastele lämbuma visata,» lisas Killy. 

Prantslane on varemgi Putinit ja venelasi kaitsnud. Detsembris Ameerika telekanalile CNN antud intervjuus sõnas Killy, et Venemaa presidendil on suur süda ning ta teeb väga häid otsuseid.

«Putin on väga tark, aga minu meelest kohtleb maailma teda väga halvasti. Mul on sellepärast halb tunne. Tunnen talle kaasa, sest see on tema vastu ebaaus. See on väga suur viga, et me ei hoia Venemaad enda käte vahel,» arvas Killy. 

Tagasi üles