Norralased marus: soomlanna pronks pidanuks kuuluma meile!

Norra lumelaudur Silje Norendal.

FOTO: CARL SANDIN/imago/Bildbyran

Norra jäi naiste lumelaua pargisõidus olümpiamedalita äärmiselt valusal moel – teises sõidus tulemust parandanud soomlanna Enni Rukajärvi lükkas poodiumikohalt Silje Norendali.

Võistlused toimusid tugevas tuules ning Norendal muretses, et midagi võib juhtuda. «Ma ei mäleta oma sõite, sest olin hirmul,» sõnas hiljuti vigastatud olnud ja haiglas viibinud 24-aastane lumelaudur pärast võislust ajakirjanikele.

Meediaga suheldes rääkis Norendal muuhulgas valusast neljandast kohast. Norralanna ei suutnud pärast võistlust oma emotsioone kontrollida ning puhkes nutma. «Mulle tundus, et minult varastati pronksmedal,» lausus sportlane.

Norendaliga nõustus ka tema koondisekaaslane Per Iver Grimsrud. «Ma arvan, et Soome tüdruk sai liiga palju punkte. Pronks pidanuks kuuluma Siljele! Paljud teised nõustuvad minuga,» sõnas Grimsrud väljaandele NTB.

Raukajärvit ja Norendali jäi lõpuks lahutama 1,47 punkti. Olümpiavõitjaks krooniti ameeriklanna Jamie Anderson, hõbemedali sai kaela Kanada esindaja Laurie Blouin.

Tagasi üles