Riia VEF üllatas marulise neljanda veerandi toel Moskva Himkit

17.12.2017. Tallinn.
Korvpall Kalev/Cramo vs Riia VEF 98:94.
17.12.2017. Tallinn. Korvpall Kalev/Cramo vs Riia VEF 98:94. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Läti korvpalliklubi Riia VEF alistas võimsa neljanda veerandi toel võõral väljakul Moskva Himki 77:73.

Enne viimast perioodi 13-punktilises 45:58 kaotusseisus olnud VEF mängis marulised kümme minutit ning lõpusireeni kõlades tähistas resultaat Ühisliiga hooaja ühte suurimat üllatust.

Üleplatsimees ja suurim korvikütt oli Ken Brown 22 punktiga, Kristaps Janicenoks lisas 21. Himki poolelt tõit Tyler Honeycutt 15 silma, võistkonna superstaar Aleksei Šved piirdus 12 punktiga.

Moskva suurklubil on seitse võitu ja seitse kaotust, millega hoitakse Ühisliiga tabelis kuuendat kohta. Riia VEF jagab Kalev/Cramo, Astana ja Minski Tsmokiga nelja võidu ja 10 kaotusega 8.-11. positsiooni.