Teist kulda jahtima läinud Shiffrin jäi sootuks medalita, Jõgeva lõpetas viiendas kümnes

Mäesuusatamise naiste slaalomis krooniti olümpiavõitjaks rootslanna Frida Hansdotter. Suursoosik Mikaela Shiffrin (USA) jäi tihedas konkurentsis neljandaks.

Esimese sõidu võitis šveitslanna Wendy Holdener, kuid Hansdotter napsas teise sõiduga kulla endale ja edestas Holdeneri lõpuks 0,05 sekundiga. Avasõidu järel alles üheksandat kohta hoidnud austerlanna Katharina Gallhuber näitas teises sõidus kõige kiiremat aega ja tõusis kolmandaks, kaotades võitjale 0,32 sekundiga.

Shiffrinit jäi medalist lahutama 0,08 ja olümpiavõidust 0,40 sekundit.

Suurslaalomi katkestanud Anna Lotta Jõgeva saavutas esimeses sõidus 52. ja teises 49. koha. Kahe sõidu kokkuvõttes lõpetas 18-aastane eestlanna 78 sportlase konkurentsis 48. kohal (+21,88).

ENNE VÕISTLUST: 

Muidugi ei saa sellisel alal, kus sageli katkestamisi ette tuleb, kellelegi kulda varem kaela riputada, aga kui mingeid suuri vigu sisse ei tule, peaks võitja täna peetaval alal olema jällegi Shiffrin, kes on seni näidanud ka head võistlusnärvi. Shiffrin on võitnud slaalomis kõik neli viimast suurvõistlust (2013, 2015 ja 2017 MM, 2014 OM) ning nüüd hakanud ettepoole nihkuma ka teistel mäesuusaaladel.

Slaalomi olümpiaajalugu aga näitab, et sel alal kaht kulda tavaliselt ei võideta. Nii naiste kui meeste slaalomis kokku on vaid üks slalomist teeninud kaks olümpiavõitu – Vreni Schneider aastatel 1988 ja 1994.

Kes võiks Shiffrinile konkurentsi pakkuda? Rootslanna Frida Hansdotter on ainus, kes seisnud Shiffrini kõrval poodiumil kõigil kolmel viimasel MM-il. Ta on kaks korda teeninud pronksi ja korra hõbeda. Mullusel MM-il tuli Shiffrini järel teiseks šveitslanna Wendy Holdener.

Käesoleva talve MK-sarja tulemuste põhjal peaks olema Shiffrini pearivaal slovakitar Petra Vlhova. Ta on kokkuvõttes teine ja võitnud kaks slaalomietappi. Vlhovast võib saada esimene Slovakkia mäesuusataja, kes olümpialt medali võitnud. Hansdotter pole etappi võitnud, aga jõudnud viis korda poodiumile.

83 naisslalomisti seas teeb Pyeongchangis kaasa ka eestlanna Anna Lotta Jõgeva. Tema ülesanne on eelkõige võistlus lõpetada, millega võib isegi jõuda 50 parema hulka, sest slaalomis on katkestajaid reeglina palju. Eile juhtus sama Jõgevaga - eestlanna kukkus. 

Tagasi üles