Postimehe video: Hirscher on praegu kahe kullaga rahul, kuid...

Austria mäesuusataja Marcel Hirscher krooniti täna Pyeongchangis kahekordseks olümpiavõitjaks, kuid neljapäeval võib temast saada kolmekordne olümpiavõitja.

28-aastane austerlane saavutas esimese kulla teisipäeval, kui triumfeeris alpi kahevõistluses. Täna polnud talle vastast suurslaalomis. «Kuld alpi kahevõistluses oli väga suur üllatus,» sõnas Hirscher. «Kõik eeldasid minu võitu suurslaalomis ning seetõttu oli mu õlgadel palju survet,» jätkas Austria mäesuusataja.

Keerulised ilmastikutingimused Lõuna-Koreas on mäesuusavõistluste ajakava korduvalt segamini löönud, kuid Hirscher suutis need edukalt seljatada. «Siin üleval olid rasked tingimused ehk eurooplastele mittetavalised ning mul oli keeruline leida õiget enesetunnet, aga saime sellega hakkama,» kommenteeris Hirscher, kes oli rahul oma suuskadega.

«Nüüd on aeg tähistada,» lisas Hirscher, kes tunneb kahe kulla üle head meelt, kuid neljapäeval, kui kavas on slaalom, võib temast saada kolmekordne olümpiavõitja. «Praegu olen kahe kullaga rahul, aga kolme päeva pärast mõtlen võib-olla teistmoodi.»

Tagasi üles
Back