Postimehe video: soomlanna oimetuks sõitnud USA kapten pääses karistusest

Pyeongchangi taliolümpiamängude naiste jäähokiturniiri poolfinaalis Soome – USA esimesel kolmandikul rammiti Soome kaitsja Ronja Savolainen oimetuks, aga kontakti algatanud USA kapten Meghan Duggan pääses karistuseta.

Intsident leidis aset kohtumise 11. minutil Soome kaitsetsoonis, kui Duggan sirutas jala ette litriga Savolainenile, kes kaotas tasakaalu, kukkus ja libises siis peaga vastu poorti. Savolainen ei suutnud ise püsti tõusta ja kui kaaslased ta jalule aitasid, olid soomlannal tasakaalu hoidmisega suured probleemid.

Kohtunikud Nikoleta Celarova (Slovakkia) ja Nicole Hertrich (Saksamaa) arutasid juhtunut pikalt, aga USA kaptenile mingit karistust ei määratud.

20-aastane Savolainen pääses õnneks tõsisematest vigastustest ja naases teisel kolmandikul jääle.

Kohtumise võitis 5:0 USA, kes kohtub finaalis Kanada või neutraalse lipu all võistlevate venelastega.