Soome peatreener püüdis hokimeeskonna fiaskot õigustada
Soomlased naeravad juba Rootsi üle!

Lauri Marjamäki

FOTO: BRIAN SNYDER/REUTERS

Ainsa meeskonnana kõigil kolmel viimasel olümpial meeste jäähokis medali saanud Soome jääb seekord autasust ilma, sest veerandfinaalis kaotati 0:1 Kanadale. Peatreener Lauri Marjamäki arvates ei ole koondis siiski kriitikat väärt.

«Vajasime uut energiat ja värskust. Mängisime head hokit ja võimalusi arvestades pidanuks viskama ka väravaid. Täna see ei õnnestunud,» nentis Marjamäki Soome meediale.

«Turniirile saabudes teadsime, et kõik on võimalik. Tippmeeskonnad olid enam vähem võrdsed ja võis eeldada, et olgu see Rootsi, Kanada või keegi kolmas, otsustab paremuse üks värav.»

Marjamäki ei nõustunud ka Soome ajakirjanike arvamusega, et meeskond oli võimaluste realiseerimisel saamatu. «Sügisest saadik on meeskond saanud rünnakul üsna hästi hakkama. Kõik tundus olevat paigas. Kuid jäime hätta just tasavägistes seisudes,» märkis peatreener.

Soome hokispetsialist naerab Rootsi üle: neil juhtus tõeline katastroof

Soome rahvusringhäälingu YLE jäähokiasjatundja Jussi Paasi leiab, et kui meie põhjanaabreil pole midagi häbeneda, siis Rootsit tabas tõeline katastroof.

«Veerandfinaal oli kõrgetasemeline ja nauditav mäng, kus Soomel olid sama head võimalused kohtumine võita kui Kanadal. Kes peavad seda katastroofiks, need eksivad rängalt. Esimesel kolmandikul oli Soome esitus lähedane täiuslikule. Pärast mäng võrdsustus, kuid me ei saagi eeldada, et Soome suruks Kanadat 60 minutit järjest,» võttis Paasi kokku.

«Soome kaotas hoki suurriigile Kanadale. Siin ei ole midagi häbeneda, eriti kui meeskonna esitus oli korralik. Kui keegi tahab rääkida katastroofist, siis tuleb vaadata Rootsi poole. Tre Kronor kaotas veerandfinaali Saksamaale. Kui võrrelda meiega, siis on see sama, kui Soome oleks kaotanud teisipäeval Lõuna-Koreale,» leidis Paasi.

Tagasi üles