Siimer jõudis MMil kahe trahviga teise kümnesse

Kristo Siimer.

FOTO: Hendrik Osula / Estonian Biathlon Team

Eesti laskesuusataja Kristo Siimer saavutas Otepääl toimuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel sprindidistantsil noormeeste arvestuses 20. koha.

Siimer eksis mõlemas lasketiirus korra ning kaotas nendelt võistlustelt juba kolmanda kuldmedali võitnud venelasele Mihhail Pervušinile (0+0) minuti ja 49,7 sekundiga. «Hea laskmise korral on 20. positsioonilt võimalik jälitussõidus veel päris kõrgele tõusta,» analüüsis Siimer oma võimalusi pühapäeval. «Täna ei olnud rajal aga sellist särtsu ja hüpet, mis oleks võinud olla. Tiirudes 1+1 on selline rahuldav,» analüüsis noormees oma esitust.

Ülejäänud kaks poodiumikohta hõivasid itaallane Tommaso Giacomel (+21,9; 0+0) ja tšehh Vitzlav Hornig (+38,6; 0+1). «Ma olen väga õnnelik, et suutsin nii tihedas konkurentsis poodiumile tõusta,» lausus Giacomel vahetult pärast võistlust. «Tiirus 0+0, lihtsalt super,» lisas ka suusarajal head minekut näidanud 17-aastane itaallane. 

Eestlastest tegi soliidse võistluse ka Robert Heldna, kes saavutas 91 sportlase konkurentsis ühe möödalasuga 22. koha, kaotades võitjale minuti ja 52,6 sekundiga. Mart Vsivtsev (+2.36,0; 0+2) teenis 36. ja Klaus Mark Kolpakov (+2.53,0; 0+2) 43. koha. Kõik eestlased pääsesid jälitussõitu.

Tagasi üles