Dopinguvastane võitlus sai järjekordse tagasilöögi

Berlingeri firma dopinguproovi anumad

FOTO: ARND WIEGMANN/REUTERS

Rahvusvaheline dopinguvastane võitlus sai tagasilöögi, kui seni dopinguproovide anumaid tootnud Berlingeri firma teatas, et astub vigade rohkuse tõttu ajutiselt protsessist kõrvale, vahendab Inside the Games.

Berlingeri firma poolt taliolümpiamängude tarbeks toodetud «uue põlvkonna» pudelitega tekkisid probleemid juba talve alguses, kui telekanali ARD ajakirjaniku Hajo Seppelt avastas, et neid on väga lihtne avada.

«ARDi toimetajatel õnnestus pitseeritud proovianumaid vähimatki märki jätmata avada,» lausus Seppelt Twitteri vahendusel. Uued pudelid võeti pärast Sotši skandaali ilmsikstulekut kasutusele mullu septembris.

Nüüd teatas Berlinger, et tõhusa dopinguvastase võitluse huvides lõpetavad nad ajutiselt WADAga koostöö, ent seni kuni laos on purgid olemas, kasutatakse need ära, hõlmates ka Pyeongchangi olümpiamänge. Samas tunnistati oma viga.

«See probleem ei kahjusta mitte ainult sporti, vaid on vastuolus meie ettevõtte väärtuste ja põhimõtetega,» teatas ettevõtte juhatuse esimees Andrea Berlinger.

Tagasi üles