Milline mäng! Cristiano Ronaldo kaks üleminutite väravat päästsid Portugalile võidu

Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

Valitsev Euroopa meister Portugal alistas maavõistlusmängus Egiptuse 2:1. Portugali päästjaks osutus ei keegi muu kui Cristiano Ronaldo, kes lõi mõlemad Portugali väravad kohtuniku antud üleminutitel.

Egiptus läks kohtumist Mohamed Salah' 56. minuti väravast 1:0 juhtima. Kuigi Portugalil oli mitmeid võimalusi mänguseis viigistada, ei suudetud Egiptuse väravavahti Mohamed Al Shenawit üle mängida.

Seda kuni 92. minutini, mil Portugali kapten Cristiano Ronaldo lõi oma koondisekarjääri 80. värava, viigistades mänguseisu 1:1. Kaks minutit hiljem lõi Ronaldo teisegi värava. Sealjuures peavad Portugal ja Ronaldo tänama videokohtunikku, sest algselt tõstis küljekohtunik Ronaldo värava puhul suluseisulipu. Mõlemale värvavale andis väravasöödu Ricardo Quaresma.

Jalgpalli maailmameistrivõistluste korraldajamaa Venemaa pidi Moskvas peetud kohtumises tunnistama Brasiilia 3:0 paremust. Väravateta lõppenud avapoolaja järel lõi esimese värava 53. minutil Miranda, seejärel oli 61. minutil penaltist täpne Philippe Coutinho ning 3:0 värava lõi viis minutit hiljem Paulinho.

Valitsev maailmameister Saksamaa mängis kodus 1:1 viiki Hispaaniaga. Külalismeeskond läks kohtumist juba 6. minutil Rodrigo väravast juhtima, kuid 35. minutil tõi Thomas Müller tabloole 1:1 viigiseisu.

MM-finaalturniirilt eemale jäänud Itaalia võõrustas täna Argentinat ning pidi leppima 0:2 kaotusega. Argentina väravad lõid 75. minutil Ever Banega ning 85. minutil Manuel Lanzini.

Hollandi koondise uue peatreeneri Ronald Koemani debüütmäng lõpptes 0:1 kaotusega Inglismaale. Johan Cruijff Arenal peetud kohtumise ainsa värava lõi 59. minutil Jesse Lingard.

Teised mängud:

• Uruguai - Tšehhi 2:0 (10. Suarez, 37. Cavani)
  • Mali - Jaapan 1:1 (44. Diaby - 90. Nakajima)
  • Aserbaidžaan - Valgevene 0:1 (42. Medvedjev ov)
  • Makedoonia - Soome 0:0
  • Venemaa - Brasiilia 0:3 (53. Miranda, 61. Coutinho, 66. Paulinho)
  • Norra - Austraalia 4:1 (36., 57., 90. Kamara, 48. Reginiussen - 19. Irvine)
  • Bulgaaria - Bosnia ja Hertsegoviina 0:1 (20. Kodro)
  • Türgi - Iirimaa 1:0 (52. Topal)
  • Kreeka - Šveits 0:1 (59. Dzemaili)
  • Ungari - Kasahstan 2:3 (21. Szalai, 68. Nemeth - 6. Murtazajev, 10. Zajnutdinov, 39. Seidahhmet)
  • Tuneesia - Iraan 1:0 (Mohammadi ov)
  • Ukraina - Saudi Araabia 1:1 (32. Kravets - 38. Al Mowalad)
  • Serbia - Maroko 1:2 (37. Tadic - 29. Ziyech, 30. Boutaib)
  • Austria - Sloveenia 3:0 (15. Alaba, 36., 51. Arnautovic)
  • Saksamaa - Hispaania 1:1 (35. Müller - 6. Rodrigo)
  • Itaalia - Argentina 0:2 (75. Banega, 85. Lanzini)
  • Poola - Nigeeria 0:1 (61. Moses)
  • Portugal - Egiptus 2:1 (92., 94. Ronaldo - 56. Salah)
  • Prantsusmaa - Kolumbia 2:3 (11. Giroud, 26. Lemar - 28. Muriel, 62. Falcao, 85. Quintero)
  • Holland - Inglismaa 0:1 (59. Lingard)