Tallinna HC Viking tuli esimest korda Eesti meistriks

Merili Luuk
HC Viking - Tartu Kalev-Välk
HC Viking - Tartu Kalev-Välk Foto: Tairo Lutter

Eesti jäähoki meistriks tuli Tallinna HC Viking, kes alistas finaalseeria neljandas mängus Tartu Kalev/Välgu 3:2 ning võitis seeria 3:1.

Viking läks avakolmandikul Ihor Šamanski väravast 1:0 juhtima, teisel perioodil viisid Anton Jastrebovi ja Mihkel Võrangu tabamused kodumeeskonna 2:1 ette, kirjutab Eestihoki.ee.

Viimane sõna kuulus siiski HC Vikingile – viimasel perioodil sillutasid Maksim Brandis ja Aleksandr Kuznetsov oma väravatega meeskonnale tee esimese Eesti meistritiitlini.

HC Vikingi väravavaht Anatoli Sizov tõrjus mängu jooksul 24 ning Kalev-Välgu puurilukk Anton Bek 19 vastaste pealeviset.